Autor Wątek: Coolant low level  (Przeczytany 1528 razy)

Offline Ultra Violence

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham zapie***lać
Coolant low level
« dnia: Grudzień 16, 2017, 17:19:24 pm »
Witam,

W ciagu ostatnich 2 tygodni kilka razy pojawił mi sie komunikat "coolant low level", komunikat znikał po kilku sekundach. Sprawdziłem poziom płynu ale ten jest na max. Czy mam do wymiany czujnik? da sie go wymienić bez wymieniania calego zbiorniczka? A może to objaw czegoś innego? Miał ktoś kiedyś podobny problem?

Kocur to XF 2013 3.0 AWD benzyna 340 KM

Pozdrawiam
Jest: Maserati Quatroporte GTS 535 KM

Był:Jaguar XF, AWD, 3.0 V6 PB, 340 KM
        Black & Dynamic Pack

Była: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDM, 229 KM

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Coolant low level
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2017, 19:22:39 pm »
Witam,
mam dokładnie ten sam problem, okazjonalnie ten komunikat się pojawia i znika po czasie od kilku sekund do chyba minuty. Wymieniłem czujnik poziomu płynu chłodzącego (to zwykły kontaktron) oraz zbiornik wyrównawczy bo miałem uszkodzony , ale to nie pomogło. Jak będę mieć czas sprawdzę wiązkę. Nie sprawdzałem jeszcze czy coś jest napisane na ten temat w instrukcji serwisowej.
Pozdrawiam

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Coolant low level
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2017, 23:33:01 pm »
Jeśli czujesz zapach płynu wokół samochodu i pod maską jest nieszczelności na instalacji. Jeśli nie robi się maź w płynie ,ja bym szukał po elementach. Później można się martwić uszczelka. No chyba że w tym silniku kanały wodne są daleko od cylindrów i kanałów olejowych.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Coolant low level
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2017, 00:04:19 am »
Jak płynu nie ubywa, ani nie wywala ciśnienia, to po co ma szukać wycieku, a tym bardziej szukać problemu w uszczelce pod głowicą?! Ewidentnie problemem jest elektryka.

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Coolant low level
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:21:08 pm »
Układ jest szczelny na 100%, ewidentnie to jest fałszywy komunikat, trzeba ustalić jego przyczynę.