Autor Wątek: Kilka problemów z elektryką  (Przeczytany 1395 razy)

Rasala

  • Gość
Kilka problemów z elektryką
« dnia: Listopad 17, 2017, 18:57:37 pm »
Cześć,
Dawno mnie nie było tutaj. Ale jak trwoga to na forum  :-JCPF

Pacjent: Jaguar S-Type 2001 V6 3.0 bez Navi

Opisując problmów kilka niestety:

1. Napięcie w zapalniczce to jakieś 6V czyli nie dobrze.
2. Klima działa mi na odwrót. Jak ustawię ciepłe na prawą stronę to daje ciepłe na lewą i na odwrót.
3. Zdaża się, że kierunkowskazy czasem mają gorszy dzień i działają dziwnie. Tzn po włączeniu świecą na odwrót. Ale to mnie spotkało raptem kilka razy.

Jakby ktoś mógł pomóc to poproszę.

Pozdrawiam,
Piotr
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 19:21:28 pm wysłana przez Rasala »

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Kilka problemów z elektryką
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2017, 19:15:57 pm »
Jaki to rocznik? Przedlift, polift? Z navi, czy bez?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Rasala

  • Gość
Odp: Kilka problemów z elektryką
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2017, 19:21:12 pm »
Jaki to rocznik? Przedlift, polift? Z navi, czy bez?
Racja już dodałem do posta. 2001 V6 3.0

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Kilka problemów z elektryką
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2017, 21:45:57 pm »
Liczyłem, że może polift z navi :-gwizd A tak to się nie popiszę :-wstyd i pozostają mi tylko przypuszczenia.
Chodzi mi o pkt 2. W polifcie z navi (własne doświadczenie mam tylko w tej wersji) to jest tak, że moduł klimy jest programowany m.in. albo dla wersji z kierą po prawej albo po lewej skutkiem czego strefy klimy są odwracane zależnie od tego po której stronie jest kierowca i pasażer. Jeśli więc Twój kot nie jest przełożonym anglikiem z modułem w oryginale, to istnieje prawdopodobieństwo, że poprzedni właściciel wymienił z jakiegoś powodu moduł navi a zamiennik pochodził od dawcy, który miał kierownicę po prawej stronie. Wyjścia są dwa, albo programowanie modułu klimy w ASO albo w warsztacie z odpowiednim interfejsem, albo można po prostu zamienić w kostce dwa przewody miejscami, bo jest osobny przewód dla strefy pasażera i kierowcy. Tak przynajmniej można kombinować w polifcie z navi, jak jest w innych wersjach niestety nie wiem  :- pojecia
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Kilka problemów z elektryką
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2017, 19:43:14 pm »
ktoś kombinował Ci we wiązce od elektrozaworu. Żeby normalnie Ci dzialało musisz zamienić skrajne przewody we wtyczce od elektrozaworu. Przetnij je i zlutuj na odwrót albo zarzuć na te małe kostki zaizoluj i heja będzie działać na pewno.
GO HARD OR GO HOME...