Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Błąd skrzyni, świecąca się kontrolka skrzyni biegów

(1/2) > >>

Lipa:
Witam od pewnego czasu świeci mi się kontrolka skrzyni, przez co działa ona w trybie awaryjnym. Jednakże nie zawsze, podczas przełączania biegów na postoju i zgaszeniu auta i odpaleniu go ponownie kontrolka przestaje świecić, a skrzynie zmienia biegi normalnie.

 Przekopałem forum i nie ma żadnych konkretnych odpowiedzi co do tego problemu, odwiedziłem również forum v12 gdzie pisze, że:

- może być uszkodzony TPS, bo również buja obrotami silnika, a u mnie również mam takie odczucie, tylko bardziej obstawiałbym świece, albo zaśniedziałe styki pod kopułką.

- Jest również prawdopodobieństwo zalania sterownika.. Tylko gdzie on jest i jak to sprawdzić?

CO TO JEST TPS - gdzie on się znajduje, jak to sprawdzić i zdiagnozować?  :- pojecia

Skrzynia 4HP24 (silnik 4,0)

...Odkopuje wątek, bo nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, a ostatni post pod podobnym wątkiem był ponad 60 dni temu... :-V

Yoohas:
Throttle Position Sensor?

katar83:
U dolu przepustnicy. Moze byc od niego, moze byc takze od swiec(mialem ten sam problem), moze byc od innych jeszcze rzeczy. Kontrolka zapali sie jak ci silnik przygasa, wiec najpierw zajmij sie obrotami tak by byly w porzadku na postoju a pozniej patrz na skrzynie i jej kontrole.

sebek1111:

--- Cytat: Lipa w Listopad 07, 2017, 12:59:10 pm ---Witam od pewnego czasu świeci mi się kontrolka skrzyni, przez co działa ona w trybie awaryjnym. Jednakże nie zawsze, podczas przełączania biegów na postoju i zgaszeniu auta i odpaleniu go ponownie kontrolka przestaje świecić, a skrzynie zmienia biegi normalnie.

 Przekopałem forum i nie ma żadnych konkretnych odpowiedzi co do tego problemu, odwiedziłem również forum v12 gdzie pisze, że:

- może być uszkodzony TPS, bo również buja obrotami silnika, a u mnie również mam takie odczucie, tylko bardziej obstawiałbym świece, albo zaśniedziałe styki pod kopułką.

- Jest również prawdopodobieństwo zalania sterownika.. Tylko gdzie on jest i jak to sprawdzić?

CO TO JEST TPS - gdzie on się znajduje, jak to sprawdzić i zdiagnozować?  :- pojecia

Skrzynia 4HP24 (silnik 4,0)

...Odkopuje wątek, bo nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, a ostatni post pod podobnym wątkiem był ponad 60 dni temu... :-V


--- Koniec cytatu ---


Hehe. To moze byc cos innego.

W momecie w ktorym skrzynia przestaje dzialac i pali sie kontrolka. Zobacz czy pali sie czerwone podswietlenie wybranego biegu, przy lewarku zmiany biegow, jesli sie nie pali, zglos sie do mnie to powiem jak to naprawic :)

Lipa:
 jcpf-animated Sebek, mordeczko powiem Ci, że nie zwróciłem uwagi na to czy się świeci, ale wydaje mi się że tak.

Jakie świece najlepiej kupić, żeby nie było problemów? Macie jakiś konkretny model dedykowany do tego modelu? To zamówię dzisiaj a w week bym pogrzebał i dał znać czy są jakieś zmiany.

Co do obrotów to jest to mikro trzepanie, a ten czujnik w przepustnicy jak sprawdzić jak to zweryfikować? :- pojecia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej