Autor Wątek: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala  (Przeczytany 10088 razy)

Chmielu

  • Gość
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2013, 09:10:37 am »
Zawiozłem autko do P. Ryszarda Bagłaja w Warszawie, Kotek jest  super zrobiony za rozsądną cenę ;). Mechanicy rozpieprzyli mi całą instalację i p. Ryszard musiał prefabrykować tonę okablowania :/ (kable były bez izolacji, "gołe" druty itp.). Za moją głupotę zapłąciłem 1200zł, ale przynajmniej teraz wszystko chodzi cacy :)

Dziękuje jeszcze raz wszystkim za pomoc

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2013, 11:12:25 am »
 :-clap  :-super  :-clap
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2013, 15:43:23 pm »
Zawiozłem autko do P. Ryszarda Bagłaja w Warszawie, Kotek jest  super zrobiony za rozsądną cenę ;). Mechanicy rozpieprzyli mi całą instalację i p. Ryszard musiał prefabrykować tonę okablowania :/ (kable były bez izolacji, "gołe" druty itp.). Za moją głupotę zapłąciłem 1200zł, ale przynajmniej teraz wszystko chodzi cacy :)

Dziękuje jeszcze raz wszystkim za pomoc

A podasz ulicę gdzie ma warsztat ? Jestem zadowolony z Altamiry ale z Pragi Południe do Zakroczymia trochę daleko.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Chmielu

  • Gość
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2013, 20:29:41 pm »
A podasz ulicę gdzie ma warsztat ? Jestem zadowolony z Altamiry ale z Pragi Południe do Zakroczymia trochę daleko.
[/quote]

Ulica Pustelnicka 2 (zjazd z ulicy Grochowskiej), Pan Ryszard to profesjonalista, zajmuje się tylko jaguarami, jeżdżę już teraz tylko do niego, zna się jak nikt inny, nie dość że sympatyczny - razem z nim można naprawiać auto ;) to jeszcze cen nie ma aż tak wygórowanych (choć wiadomo - kot to kot ;)) , a również bywałem w Zakroczymiu więc mogę z ręką na sercu Ci go polecić.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2013, 20:46:12 pm »
Dzięki za namiar, mam nadzieje że za szybko nie będę musiał korzystać
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2017, 16:02:09 pm »
Sprawdź połączenie mas! to może być powód. S-typy jako starsze już koty tak mają.  :-super powodzenia
Cześć
Dziś wielka niespodzianka rozładowany akumulator i podejrzewam problem z paliwem. Kable do akumulatorów i nic silnik kręci normalnie ale tak jakby paliwa nie dostawał. Auto stało 2dni tylko paliło normalnie jedyne co spostrzegłem 3-4 ostatnie adpalanie chwilę dłużej musiałem pokręcić zanim zaskoczył. Teraz pytanie dojście do pomki paliwa jest przez kanapę tylnią? I w których miejscach szukać połączenia mas? I co mogło być przyczyną rozładowania akumulatora (ma rok czasu) ? Ktoś podpowie jakieś sugestie?
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2017, 21:35:00 pm »
Dzięki za namiar, mam nadzieje że za szybko nie będę musiał korzystać


Witam Szanownych Kolegow,

Ja jak bede mial problemy z kotem - to wale do Krzyska do Lodzi - bo on fachman i go lubie - albo do p. Michala - do Altamiry, bo jego zona pochodzi z Zakroczymia i zna moich pociotkow od strony macierzystej babci - ktorych zamierzam poznac i imiona ich umiescic w swoim drzewie ginekologicznym.

Takie mam plany....hoogh!



Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2017, 07:57:41 am »
Cześć Szwagier. Rozumiem, że masz problemy przy obecnych mrozach? Jest możliwe, że w paliwie była woda, oprócz tego, że wytrąca się już w baku, to mogła też dojść z paliwem do pompy. Posłuchaj jak chodzi, czy hałasuje, mogły ci zamarznąć przewody paliwowe. Dojście jak pamiętam jest od dołu do pompy. Spróbuj wstawić kota do jakiegoś garażu.  Podnieś maskę, lekko popaść przewód łącznik i zobaczysz czy paliwo dochodzi do silnika-przy rozdzielaczu najlepiej.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:52:40 am »
No są mrozy wczoraj w dzień -5, no nie wiem przy minus 20 palił aż miło a tu taki kaprys. Kurcze w sumie akurat tankowalem ostatnio może i rzeczywiście jakiś syf wlałem. A mam pytanie bo dziś włożyłem akumulator i kręcę silnikiem wszystkie kontrolki gasną oprócz jednej z prawej strony na pomarańczowo świeci poduszka z pasami???? To normalne bo jakoś chyba tak nie było wcześniej??
I dzięki za podpowiedź spróbuję go ogrzać jakoś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 09:02:20 am wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:42:30 am »
 :-za U nas w centrum jest w nocy -12 : -18st.C. Z tą kontrolką to faktycznie dziwne, ale ... może komputer nie zdążył sprawdzić obwodu lub jakiś czujnik przymarzł pod zderzakiem. Niestety mamy kolego starsze już autka i wszystko niestety może się w nich zdażyć. :- pojecia. Nie piłuj go niepotrzebnie, bo jeszcze będziesz miał dodatkowy wydatek na nowe Aku. Spróbuj go osuszyć gdzieś w Garażu niech odtaje. :-trudno.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 18, 2017, 22:03:59 pm »
Jednak pomka, mam już nową i znów odżył:)
:)

s-type 4.0 2000r

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: Problem z pompą paliwa, Kotek nie odpala
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2017, 08:01:45 am »
Witam kolegów

Czy ma może ktoś numer tel. do Pana Ryszarda albo info czy jeszcze zakład istnieje ? :)

z góry dzięki za info :)