Autor Wątek: Odwieczny problem ABS  (Przeczytany 1308 razy)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odwieczny problem ABS
« dnia: Październik 23, 2017, 17:59:33 pm »
Witam

Na wstępie napisze ,że autko to Jaguar X-Type 2.1 2003r

Od roku męczę się z ABS-em w lewym przednim kole. Wymieniane było łożysko czujnik i.... no właśnie, wcześniejszy mechanik powiedział ze przewód idący od czujnika ABS-u został także wymieniony. Niestety raz na jakiś czas przy skręconych kołach bądź gdy popadał deszcz ABS znowu świecił.

Dziś mój drugi mechanik sprawdził co jest grane, okazało się że wcześniejszy "mechanik-partacz" jedynie co zrobił to polutował kabel i zakleił izolacja...Mój mechanik zdjął nadkole (przeczytałem na forum ze ten przewód jest wymienialny i że w nadkolu jest wtyczka) i ku naszemu zdziwieniu wtyczki tam nie ma..a jedynie co jest to ciąg dalszy drutowania + taśma izolacyjna zamontowana przez poprzedniego "specmajstra". Przewód /kabel wygląda w ten sposób

Sam przewód/kabel udało mi się już dokupić posiada on wtyczki po obu stronach (logiczne ) tylko nie wiadomo co teraz zrobić bo jedna wtyczka idzie do czujnika w piaście natomiast gdzie kupić lub może ktoś z kolegów forumowiczów posiada wejście na tą wtyczkę ponieważ nie uśmiecha mi się znowu zabawa w łatanie. W moim Jagu przez poprzedniego "specmajstra " owej wtyczki w która wpina się ten kabel po prostu NIE MA.




CHODZI O WTYCZKĘ CZY JAK TO TAM SIĘ NAZYWA KTÓRA WCHODZI W TEN KONIEC KABLA CO ZAZNACZONE NA ZDJECIU
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2017, 18:05:42 pm wysłana przez Eppic »
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Odwieczny problem ABS
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2017, 19:45:12 pm »

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Odwieczny problem ABS
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2017, 20:46:41 pm »
Ta wiązkę udało mi sie kupić, chodzi o kostkę w która wpina sie ta druga stronę wiazki
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 01:27:41 am wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Odwieczny problem ABS
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2017, 20:48:39 pm »
Na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono stronę która wpina sie w kostkę której mi brakuje
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Odwieczny problem ABS
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2017, 21:30:35 pm »
To zadzwoń pod linka który podałem, albo z obcinaczkami wybierz się na szrot i z mondeo powinno pasować