Autor Wątek: Dodanie opcji grzania foteli.  (Przeczytany 2694 razy)

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Dodanie opcji grzania foteli.
« dnia: Październik 17, 2017, 21:13:41 pm »
Cześć, witam wszystkich. Dziwna konfiguracja w moim Xie, navi, pełna elektryka itd, ale brak grzanych foteli. Mam możliwość nabycia mat, modułów grzania, włączników.  Pytanie, czy ktoś  z Was się podejmował dodania tej opcji? Czy jest to trudne, czy poradzę sobie w garażowym zaciszu? Przejrzałem forum i nie znalazłem odp na moje wątpliwości  :-wstyd Więc jeśli był temat poruszany, proszę o przekierowanie i przepraszam za problem ;)
I z góry dziękuję za każdą radę  :-tylko
Pozdrawiam wszystkich JagFanów ;)
krecik-adas

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Dodanie opcji grzania foteli.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2017, 03:52:01 am »
Jeśli pamięć mnie nie myli było cos kiedyś na forum na ten temat.
Z tego co pamiętam to w wersji poliftowej (a może i w każdej) wiązki były doprowadzone do foteli, a sam panel włączników różnił się od tego z grzaniem właśnie tylko przyciskami (pod spodem na 100% są elektryczne włączniki bo sam sprawdzałem, tylko zaślepka nie ma przycisków).
Co do wrzucania mat grzewczych w fotel nie przerabiałem tematu.

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Dodanie opcji grzania foteli.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2017, 10:51:38 am »
Właśnie,  to że, pod zaślepką było miejsce na włączniki spowodowało moje zainteresowanie tą sprawą.  Dzięki za odp.  Ktoś, coś więcej?
krecik-adas

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Dodanie opcji grzania foteli.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2017, 13:42:36 pm »
Ja mogę Ci tylko powiedzieć, że jeśli masz pod fotelem czujnik położenia fotela, to możesz nie mieć już miejsca na "profesjonalne" zamontowanie wtyczki. Druga sprawa to że jak będziesz zdejmował tapicerke to jest ona zszywana z takim sztywnym kawałkiem plastikowego płaskownika, który to trzyma ją do stelażu wskakując za stelaż (prosta sprawa tylko trzeba kilku rąk).

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Dodanie opcji grzania foteli.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2017, 18:41:54 pm »
Czy ktoś, kto ma u siebie podgrzewane fotele, jest w stanie mi powiedzieć, czy do każdego fotela jest osobny moduł? Ewentualnie zrobić zdjęcie takiego i zobaczyć jak jest poprowadzona instalacja? W sensie, np z podłogi wychodzą kable i łączone są w zbiorczej kostce, od kostki kabel do modułu i z modułu do mat?
;)
krecik-adas

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Dodanie opcji grzania foteli.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2017, 14:45:11 pm »
 osobny i w dodatku inny typ, bo u mnie elektryk jakoś poradził sobie z fotelem pasazera, ale fotel kierowcy pozostał nierozkminiony
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Dodanie opcji grzania foteli.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2017, 14:51:04 pm »
Masz u siebie grzane w standardzie czy dokładałeś? Czy jesteś w stanie nakreślić jak wygląda tam instalacja?
krecik-adas

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Dodanie opcji grzania foteli.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2017, 18:30:58 pm »
teraz to jestem na pobycie szpitalnym (chemioterapia)  i tylko pisze z tel. mam instalke oryginalna i fotele z pamiecia w skorze i tam jest chyba jeden modul za to wszystko odpowiedzialny
 caly boczek sie odkreca i tam jest duza plytka elektroniki byc moze to wszysyko zintegrowane. nie znam sie i dodatkowo nie mam warunkow, ani tez nie mialem zadnego schematu. musisz jakis manual dorwac i madrego elektronika...
natomiast w fotelu pasazera jest inny modul i jeszcze dodatkowo oddzielnie moduł zajetosci fotela i jest to raczej prostsze polaczenie, bo jakos to elektryk ogarnal. mialem wyjete tez w tym czasie maty z fotela pasazera calkowicie, a fotel kierowcy rozebrany czesciowo, ale dostep do tych mat byl aby je na krotko podlaczyc. wstawilem auto tylko na 1 dzien, a potem juz mialem zaplanowany wyjazd na Słowację i musiałem to złożyć do kupy. Potem już sobie odpuściłem  bo raczej tamten elektryk nie pałał chęcią ponownego podejścia do tematu naprawy strony kierowcy. Podejrzewam, że Jaguar zastosował jak zwykle jakiś swój dziwny patent, aby utrudnić naprawę i ściągnąć więcej ludzi do swego serwisu...
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2017, 15:43:50 pm wysłana przez MicGin »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black