Autor Wątek: dym spod maski  (Przeczytany 1606 razy)

Anusia74

  • Gość
dym spod maski
« dnia: Październik 20, 2017, 17:15:16 pm »
Witam . przegladalam tematy ale nie moge nic znalezc. Od wczoraj mam problem z Jaguarem s-type 3.0 v6. po przejechaniu 10 km po zatrzymaniu spod maski wydobywal sie dym i zapach  ;D spalenizny.... co sie dzieje? dodam ze dym z rur nie ma zadnego koloru... prosze info co moze sie dziac.... dzieki Ania

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: dym spod maski
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2017, 19:06:45 pm »
Niekoniecznie coś bardzo złego.Trzeba spojrzeć na rury wydechowe,najlepiej od spodu,czyli trzeba jechać na warsztat z podnosnikiem lub kanałem.Pewnie jest jakaś nieszczelność i trzeba będzie naprawić.Niestety nie ma jakiegoś standardu uszkodzenia ,że na forum Ci odpowiemy.wyliczać wszystkie możliwe opcje  nie ma sensu.Ponieważ piszesz że jest zapach spalenizny ,radziłbym nie zwlekać,bo spaliny coś "podgrzewają"i może być problem.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: dym spod maski
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2017, 11:45:01 am »
Sprawdź czy nie kapie olej na kolektory lub katalizator.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: dym spod maski
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2017, 14:02:32 pm »
Popieram przedmówcę - swego czasu borykałem się z problemem smrodu spalonego oleju przedostającego się do kabiny podczas postoju lub bardzo małej prędkości. Okazało się, że wyskoczyło kolanko przewodu odmy z pokrywy zaworów pod kolektorem ssącym i kapało na kolektor wydechowy.   
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001