Autor Wątek: Problem ze zmieniarką - przestaje działać na wybojach i pali bezpiecznik  (Przeczytany 891 razy)

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Bardzo proszę o pomoc posiadaczy S-type'ów ze zmieniarką w ustaleniu przyczyn następującego problemu:
Ostatnio założyłem zmieniarkę do mojego S-type'a i okazało się, że na wybojach lub zakrętach urządzenie przestaje odtwarzać muzykę na kilka sekund. Potem odtwarzanie jest wznawiane, ale po kilku takich przygodach pali się bezpiecznik. Nie chodzi o najeżdżanie z dużą prędkością po krawężniki, ale np. dość zachowawcze przejeżdżanie progów zwalniających. Nawigacja ani CD w kabinie nie sprawiają takich problemów. Może ma znaczenie, że mam założone felgi 19".
Czy duża czułość zmieniarki na nierówności drogi i w efekcie - palenie bezpiecznika jest normalne, czy raczej zmieniarka, którą kupiłem ma uszkodzoną "amortyzację"?

P.S. Przy okazji zauważyłem, że w S-type'ach bezpiecznik zmieniarki ma 5A a w XJ-tach, gdzie używane są takie same zmieniarki - 10A (ale zmiana bezpiecznika na mocniejszy też nie pomaga).
S-type 3.0 v6, 2007 r.