Autor Wątek: Różne symbole na automatycznych skrzyniach Jatco  (Przeczytany 2031 razy)

Offline Franiu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Różne symbole na automatycznych skrzyniach Jatco
« dnia: Wrzesień 28, 2017, 22:04:46 pm »
Witam wszystkich serdecznie :) Powracam na forum po dość długim czasie. Mam pytanie, pamiętam, że podobne już kiedyś się pojawiło, ale za cholerę nie mogę znaleźć :-wstyd Proszę o wyrozumiałość  ;) Na skrzyniach biegów są różne oznaczenia np. PL 011, PL 012 itd. Czy można zaprogramować/ przeprogramowac skrzynie o innym symbolu jak w swoim aucie? Padł mi automat, mam jaga z 2001 roku, 2,5 litra, na mojej szkrzyni jest symbol PL 011, próbuje od dłuższego czasu kupić skrzynie, ale nie mogę znaleźć takiej, wszystkie jakie są to młodsze roczniki z innymi symbolami, czy można włożyć inną? I co z tym fantem zrobić?

Offline Franiu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Różne symbole na automatycznych skrzyniach Jatco
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2017, 22:31:16 pm »
Sorry za zamieszanie, już znalazłem interesujące mnie informacje, tak mi się wydaje ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 22:38:11 pm wysłana przez Franiu »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Różne symbole na automatycznych skrzyniach Jatco
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2017, 09:41:00 am »
Sorry za zamieszanie, już znalazłem interesujące mnie informacje, tak mi się wydaje ;)
To podziel się z innymi.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Franiu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Różne symbole na automatycznych skrzyniach Jatco
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2017, 19:19:13 pm »
Na forum ktoś już stwierdził, że da radę to przeprogramowac. Jednak gadalem dzisiaj z gościem od automatów i stwierdził, że to taki koszt jak pół samochodu. No i w sumie znowu zglupialem >:( Nie znajdę nigdzie tej skrzyni, wszędzie są z młodszych roczników. Orientuje się ktoś może, czy jest możliwość przełożenia sterownika/ komputera skrzyni z mojej popsutej do nowej dobrej?

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Różne symbole na automatycznych skrzyniach Jatco
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2017, 21:22:09 pm »
W ixie przekładałem skrzynie i bez zastanawiania sterownik sam przyjął i gada.

Offline Franiu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Różne symbole na automatycznych skrzyniach Jatco
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2017, 22:05:22 pm »
To dobrze, fajnie, że Ci to zadziałało  :) Jest jednak możliwość, że nie zatrybi. W innych samochodach raz działa , raz nie. Spróbuję, zaryzykuję. Może się uda. Jutro zamowie skrzynie.

Offline Franiu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Różne symbole na automatycznych skrzyniach Jatco
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2018, 11:49:34 am »
Witam ponownie po długim czasie. W moim przypadku różnica wieku skrzyń nie odegrała roli. Sterownik w dwa lata młodszej skrzyni zaskoczył bezproblemowo. Oczywiście musiała się dostosować.
Pojawił się nowy problem, mianowicie, nie ma wstecznego! Skrzynia pod względem elektronicznym działa bez zarzutu, problem tkwi w mechanice. Istnieje możliwość, że zakupiona na allegro skrzynia miała już ten problem. ( Sprzedawca się zarzekal, że jest w porządku), ewentualnie moi mechanicy odkrecili okrytą złą sławą śrubę od taśmy biegu wstecznego. Alarm po naprawie także nie działa. Jak się ma pecha to się palec w c...e złamię.  :- pojecia