Autor Wątek: wymiana pompy paliwa w jaguarze s-type V6 3,0  (Przeczytany 2870 razy)

Radik

  • Gość
wymiana pompy paliwa w jaguarze s-type V6 3,0
« dnia: Wrzesień 21, 2017, 19:55:18 pm »
Witam,
nie mogę się doszukać na forum wskazówek dotyczących wymiany pompy paliwa w s-type. Wiem, że pompa jest pod kanapą w zbiorniku ale czy kompletny laik (taki jak ja) poradzi sobie z wymianą?
Czy może ktoś już wymieniał pompę? Dodam, że kociak jest z 2001r.
Proszę o info, pilnie, pozdrawiam

Offline aladyn

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Kocham to forum
Odp: wymiana pompy paliwa w jaguarze s-type V6 3,0
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2017, 22:04:33 pm »
jak umiesz zmienić klocki to pompę też zmienisz ;)tak jak mówisz pod kanapą,jak jesteś ze śląska to zapraszam do mnie ostatnio same jaguary robię :-V
Naprawy jaguar mechanika elektronika 730021793

Radik

  • Gość
Odp: wymiana pompy paliwa w jaguarze s-type V6 3,0
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2017, 22:55:30 pm »
Dzięki ale za daleko, jestem z Kielc. Czy wystarczy odkręcić dekiel, odpiąć przewody w górnej części pompy, wyjąć starą, włożyć nową i podłaczyć, nic nie trzeba ustawiać? Może jakieś wskazówki, czy pompa wychodzi przez otwór bez problemu?

Offline clashje

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: wymiana pompy paliwa w jaguarze s-type V6 3,0
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2017, 10:32:57 am »
Hej
I jak wymieniłeś pompę? Bo ja chyba tez będę musiał wymienić bo mam problem z rozruchem silnika po dłuższym postoju, po dwóch dniach jest naprawdę ciężko z odpaleniem, Problem się pogłębia (żadnych kodów błędu nie wywala). Im dłużej stoi tym trudniej odpala (filtr paliwa wymieniony). jak już chwyci to jest ok, pali za każdym razem. Na gazie w trybie awaryjnym też pali.
Jaguar S-type 3.0 v6 automat 2004r

Radik

  • Gość
Odp: wymiana pompy paliwa w jaguarze s-type V6 3,0
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2017, 21:21:39 pm »
Wymieniłem, najpierw zamówiłem używaną z allegro za 100 zł, niestety było jeszcze gorzej. Więc wysłałem pompę do regeneracji, za 200 zł pompa jest jak nowa i dają rok gwarancji. Więcej dowiesz się pod adresem: http://www.serwispomp.pl/onas/. Sama wymiana pompy jest naprawdę prosta. Musisz zdjąć tylną kanapę, odsłonić filc po prawej stronie i poważyć gumowy dekielek. Rozpinasz kostkę zasilającą i wyjmujesz dwa przewody benzynowe. Następnie odkręcasz plastikową nakrętkę, najlepiej delikatnie stukając młotkiem przez drewnianą listewkę/ deseczkę. Pompa jest zanurzona w benzynie i ma dwa zatrzaski plastikowe, które musisz delikatnie odgiąć żeby wysunąć pompę. Przygotuj sobie trochę szmat, bo jak Ci się wyleje benzyna, to będziesz miał zabawę z wietrzeniem. Zanim zaczniesz wymieniać pompę najlepiej kupić tanią na allegro i dać do regeneracji, bo raczej mała szansa, że kupisz idealną, albo jak kot może stać to wysłać tą, którą wyjmiesz. U mnie naprawa pompy razem z wysyłką trwała około tygodnia. Najważniejsze, kociak pali teraz na dotyk. Powodzenia  :)

Offline clashje

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: wymiana pompy paliwa w jaguarze s-type V6 3,0
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2017, 20:40:19 pm »
dzięki, dam znać jak poszło :)
Jaguar S-type 3.0 v6 automat 2004r