Autor Wątek: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania  (Przeczytany 3401 razy)

Offline kolo1604

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« dnia: Wrzesień 12, 2017, 16:38:38 pm »
problem jest następujący od roku jeżdżę X-typem 2,5 i nigdy nie doładowywałem akumulatora a co jakiś czas zaświeca się kontrolka ładowania .
po odpaleniu ładuje 14,5v przez jakieś pięć minut spada na 13v a nawet na 12,7v natomiast kontrolka nie zawsze się zaświeca i potrafi się świecić przy 14,5v .
alternator już wymieniałem na drugi używany bez zmian
czy ktoś wie czy ładowanie działa dobrze i dlaczego zaświeca się kontrolka :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 17:58:13 pm wysłana przez kolo1604 »

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:32:25 am »
a pasek w jakim jest stanie?
¯ycie jest za krótkie ¿eby je¼dziæ Volkswagenem...

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:58:38 am »
To że napięcie jest wyższe przez 5 minut to norma.
X-Type 3.0, Rover 416Si

mulerek

  • Gość
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2017, 14:08:24 pm »
Mam ten sam problem w moim kocurze. W zeszłym roku miałem za wysokie napięcie ładowania przez co uszkodzeniu uległ akumulator. Po wymianie regulatora napięcia w alternatorze nadal od czasu do czasu zapala się kontrolka ładowania. Mierzyłem i jest wtedy ok. 13V. Nie wiem czym może być to spowodowane. Ktoś ma jakieś pomysły?

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2017, 08:30:53 am »
Koty chyba tak mają. U mnie dzieje się to samo, ładowanie jest, a świeci kontrolka. Po wymianie akumulatora na bosch S5 jakby trochę rzadziej się to zdarza, ale jednak. Zauważyłem, że dzieje się tak zazwyczaj jak jest załączona klimatyzacja i silnik dosyć mocno nagrzany np. w upały, choć raz mi się zdarzyło przy niskiej temperaturze. Mi się wydaje, że wystarczy chwilowy brak ładowania i kontrolka się zaświeca, a gaśnie dopiero po wyłączeniu i ponownemu załączeniu zapłonu, choć ładowanie jest na prawidłowym poziomie. Wymieniałem już wszystkie rolki, napinacz, pasek, sprzęgiełko na alternatorze i koło pasowe na wale, ale problem dalej się pojawia. O dziwo w zimie mam spokój, choć pobór prądu jest większy niż w lecie. Chyba, że sprężarka już powoli umiera i przy wyższych temperaturach pracując na wysokim ciśnieniu stawia taki opór, że pasek się ślizgnie i spowoduje chwilowy brak ładowania.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:09:47 am »
Możliwe że uszkodzona jest jedna dioda na prostowniku w alternatorze. Trudny temat a opisane objawy pojawiają się przy dużym poborze prądu ( klima ,swiatła itp). Napiecie powinno byc w zakresie 13,8-14,3v.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2017, 10:41:43 am »
Z tym, że objawy pojawiają się w czasie, kiedy pobór prądu nie jest wielki, ale temperatura zewnętrzna i obciążenie na kole pasowym są duże.
W moim przypadku w zimie obciążenie alternatora jest dużo większe niż w lecie, świece żarowe, podgrzewacz wody, mniejsza sprawność akumulatora. W lecie to wszystko odpada, a przy klimie to tylko wentylator chłodnicy dochodzi ale światła dopadają, bo mam moduł DRL.
Ładowanie mam poprawne za każdym razem jak mierzę.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a

mulerek

  • Gość
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2017, 12:40:39 pm »
U mnie właśnie problem pojawia się po przejechaniu pewnego dystansu (wystarczy 10 km) i rozgrzaniu silnika. Wtedy po zgaszeniu i ponownym odpaleniu już od razu zapala się lampka ładowania akumulatora i nie chce zgasnąć. Dodam, że nie mam tego mocowania akumulatora i może on troszkę się ruszać na zakrętach, lecz wątpię, by to było przyczyną. Zamontuję brakujące mocowanie i będę obserwował. Akumulator wymieniony na nowy, alternator drugi i nadal ten sam problem.

Offline kolo1604

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2017, 17:15:09 pm »
 w moim przypadku niema wpływu ani temperatura ani obciążenie ale wyczytałem gdzieś i w czasie jazdy jak się zaświeci to gaszę zamykam i otwieram pilotem i kontrolka gaśnie czasem na chwile a czasem na dłużej 

Offline kolo1604

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2017, 18:28:24 pm »
i po odpięciu akumulatora na jakiś czas przestaje świecić ??????

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2017, 23:34:02 pm »
Czystość klem i oczka przwodu przy alternatorze sprawdzcie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline kolo1604

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2017, 14:32:21 pm »
jak pisze że wymieniałem alternator i akumulator to chyba takich banałów bym nie pominął

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2017, 23:04:00 pm »
Regulator w tych autach sterowany jest poprzez moduł silnika. Więc zapewne albo wariuje moduł sam z siebie albo regulator jest uszkodzony i przez to wariuje moduł i wywala kontrolke.
Używany nie znaczy sprawny niestety
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline kolo1604

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: x-type 2,5 problem z ładowaniem zaświeca się kontrolka ładowania
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2017, 17:24:08 pm »
mam prośbę czy ktoś z użytkowników 2,5 v6 komu się nie zaświeca ładowanie mógł by włączyć test i sprawdzić ładowanie w czasie jazdy przez jakieś pół godziny i opisać jakie napięcie ma i czy komputer je obniża po jakimś czasie i na ile  ??????
\
Mianowicie należy przytrzymać przycisk rip na dźwigni kierunkowskazów ten od komputera i włączyć zapłon jak się wyświetli TEST to odpalić i przełączać aż do pozycji ładowania i w czasie jazdy poobserwować jak to wygląda z góry dzięki :-help