Autor Wątek: Wibracje srzęgła?  (Przeczytany 1424 razy)

davido1990

  • Gość
Wibracje srzęgła?
« dnia: Sierpień 26, 2017, 17:06:06 pm »
Witam. Dziś podczas jazdy silnik? zaczął głośno chodzić, dźwięk jakby coś mocno stukało w rytm pracy silnika. Podczas wciskania sprzęgła czuć było te drgania i jakby takie szorowanie na pedale oraz raz sprzęgło wpadło w podłogę. Zgasiłem silnik i próbowałem odpalać i gasić auto ale cały czas było tak samo. Gdy ruszałem na chwile przestawało i było ok do momentu puszczenia gazu. Po ok godzinie nieodpalania auto normalnie zaczęło pracować i przejechałem 30 km lecz podczas tych 30 km przy lekkim wciskaniu sprzęgła tak na 3/4 czułem delikatne wibracje i jakby szorowanie czy praca na sucho. Płyn hamulcowy wymieniony i jest na normalnym poziomie. Dodam że wcześniej ciężko wchodziły mi biegi na postoju.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Wibracje srzęgła?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2017, 19:35:05 pm »
To wygląda na "game over"  :'(dla docisku sprzęgła.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Wibracje srzęgła?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2017, 20:24:25 pm »
Miałem to samo. Najpierw delikatne drgania na pedale przy lekkim wciśnięciu, dwa razy pedał został w podłodze aż pewnego ranka po wciśnięciu sprzęgła pedał został w podłodze "na zawsze", ale na szczęście zgrało się to razem z wymianą dwumasy i części wraz z dociskiem miałem już kupione. Mechanik mówił, że docisk się rozleciał i wszystko pływało w płynie hamulcowym, a przyczyną mógł być syf z rozpadającej się dwumasy.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a