Autor Wątek: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?  (Przeczytany 4219 razy)

Offline Superren

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« dnia: Lipiec 19, 2017, 18:50:39 pm »
Witam serdecznie, czy wiecie gdzie moge kupic mapę Europy z Chorwacją do dużej navi Denso?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2017, 19:13:47 pm »
Nie kupisz, bo aktualnych map nie ma.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2017, 21:23:59 pm »
Navi Denso niestety to już raczej bajer/ozdoba aniżeli nawigacja...
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2017, 06:57:21 am »
Chorwacje masz na tej samej płycie co Polskę czyli mapa urywa się w 2009r.
Plus taki że w Chorwacji amerykańce pobudowali autostrady dawno temu  nowych się nie buduje ;)

Offline Superren

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2017, 13:33:10 pm »
Rzecz w tym, że do Chorwacji jedziemy starymi drogami i autostradami, więc aktualność na 2009 jest wystarczająca. Pogrzebałem na forum i znalazłem mapy do Tigera z chomikuj, zobaczymy co z tego będzie. Oczywiście podeślę link jak będę działać.
W razie czego znacie jakiś kontakt do osoby sprzedającej mapy do denso? Staruję na wakacje w przyszły piątek (28-07-2017) i warto mieć jakiś backup :)

Offline Superren

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2017, 10:20:30 am »
niestety, po wypaleniu około 30 płyt (DVD-R, DVD+R) Denso w prawdzie mapy czyta (Najlepiej wychodzą DVD+R Verbatim nagrywane z prędkością 2x, programem IMGBURN, mapy z różnych chomików) jednak nie mam możliwości wpisania celu, wyboru Państwa. Dzieje się tak na wszystkich mapach które nagrałem (około 3 wersjach).  Z tym że, zawsze udawało mi się rozpakować tylko jeden plik, drugi rozpakowywał się z błędem, oczywiście nagrywałem ten poprawnie rozpakowany plik "kalibracyjny". A tu przykład chomika/forumowicza Gonzo7 http://chomikuj.pl/gonzo7/Jaguar+mapy/Jaguar+mapy+PL

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2017, 19:32:22 pm »
Ja po prostu pobrałem pierwsze które mi się wyświetliły, nagrałem na płytę którą miałem akurat w domu i wszystko od 2 lat działa ok.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2017, 12:21:32 pm »
A tu przykład chomika/forumowicza Gonzo7 http://chomikuj.pl/gonzo7/Jaguar+mapy/Jaguar+mapy+PL
Dziwne bo ja też to pobierałem i nie miałem żadnych problemów. Może laser w DVD zaczyna się kończyć ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2017, 09:02:29 am »
Nie odzywałem się w temacie bo wg mnie wątek jest do zaorania. Temat map opisałem dogłębnie w innym i są tam wszystkie potrzebne informacje.
Na chomiku także jest opis co zrobić i jak.

Brak możliwości wyboru kraju/celu oznacza zawsze słaby laser, który widzi płytę, jednak nie ogarnia jej poprawnie.
Oznacza kończący się laser przy poprawnie nagranej płycie.

Poza tym jak byk piszę, że płyta jak ma być to DVD-R !!MINUS!!

Offline Superren

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2017, 09:53:37 am »
Dziękuję za odpowiedzi. Moja walka o mapę w dalszym ciągu trwa. W międzyczasie znalazłem gościa, który dysponuje mapami całej europy koszt 170, aktualizacja jest na 2017r. Z tym że po zaladowaniu map do czytnika wyswietla sie jedynie info ze "nie jest to plyta z mapa DVD" (w wolnym tlumaczeniu) ponoć wina leży po stronie starego softu, bezplatnie ma mi wysłać aktualizacje. Jak przyjdzie i bedzie działać to oczywiście poinformuję.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2017, 08:37:35 am »
I jak temat potoczył się dalej? Niestety wydaje mi się on podejrzany.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2017, 14:48:05 pm »
Przy paleniu DVD spróbuj ustawić booktype na DVD-ROM. Dobra płyta jest nie mniej wazna niż dobra nagrywarka.

Niektórymi napędami nie wypalisz dobrze płyty i już, nic nie poradzisz. Dawno już nie zajmowałem się tematem, ale kiedyś całkiem niezłe były nagrywarki Pioneer (mam jeszcze działające DVD i BD).

Moją płytę nagrywałem Pioneerem 112L i działa już ponad 3 lata bez zarzutu (pierwsza próba), update softu też z niej poszło.

Tym niemniej uważam że gra niewarta świeczki. Nawet darmowe nawigacje oparte o OpenStreetMaps biją tą fabryczną o kilka klas, zarówno jeżeli chodzi o pokrycie jak i algorytmy wyznaczania tras.

Jeżeli do tego dodamy informacje o korkach i utrudnieniach na drodze to się okaże że Denso (i większość innych navi samochodowych bez dostępu do internetu) to rzeczywiście tylko ładny mebel. Chyba że ktoś lubi stać kilka godzin w korku na zakopiance.




« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2017, 14:52:26 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

SilverAG

  • Gość
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2017, 20:41:27 pm »
Jest jeszcze jeden sposób na nawigację. Właściwie dwa - nawigacja niefabryczna lub smarkfon (zamiennie) z aplikacja oraz sposób wypróbowany przeze mnie, ale w drodze do Bułgarii.

Więc tak - wsiadam w kota, jadę znaną trasą na lotnisko, odstawiam kota na zarezerwowany parking, przesiadam się do samolotu, z samolotu autokarem do hotelu i tak po około 10 godzinach jestem u celu :-) W jedną stronę pić można już w samolocie :-)

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2017, 20:59:17 pm »
Kolega niestety się nie odzywa - mam nadzieję, że nie jest to związane, że został po postu oszukany na 170zł..

kolego Superren odezwij się - płytę jaką masz chętnie sprawdzę
czy problem jest w wersji softu jak to sprzedający twierdzi czy nie.

A tak poza tym navi jest spoko -  jak zagubisz się w starym mieście Krakowa czy innym starszym mieście :)
Tylko, że tam jednak od paru lat nie da się wjechać nawet elektrycznym wynalazkiem ;)

Offline Superren

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Aktualna mapa navi europa w tym Chorwacja - gdzie kupic?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2017, 22:28:19 pm »
wybaczcie, ostatnio przebywałem na urlopie, stąd moja absencja na forum. Pech chciał, że aktualizację softu w prawdzie otrzymałem, lecz mój x trafił na stół z błędami P1211  i P0251 ;/ . Jutro podjadę do mechanika i sprawdzę czy po załadowaniu softu mapy ruszą. Gonzo7 jak jesteś zainteresowany to w wolnej chwili mogę zrobić obraz płyt i podeślę link (jeżeli o to Ci chodziło).