Autor Wątek: skrzypienie podczas jazdy  (Przeczytany 3791 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.006
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 11, 2017, 12:38:22 pm »
Katar, może nic nie pal :D
Zapsikaj to penetratorem.  Na schemacie, 7 to nakrętka. Nakładasz na nią klucz, a od dołu męczysz śrubę kluczem udarowym z nasadką 19mm. Sama wychodzi.
Śruba 4 i 11 to większy problem bo trzeba sobie pomachać.

Dzieki za info, na pewno sie przyda. Wlasnie mam klucz udarowy Clarke w domu, kupiony juz ze dwa lata temu i to chyba najlepsze narzedzie jakie kiedykolwiek kupilem do Jaguara. Nawet kompletnie pordzewiale sruby i nakretki odkreca bez problemu (Ostatnio udalo mi sie odkrecic nim cztery kompletnie zardzewiale torxy ktore trzymaja oslony tarcz hamulcowych z tylu) Szkoda tylko, ze jest tak wielki i nie da sie go wcisnac wszedzie.
Palnik moze sie przyda na 11ke, jak ja podgrzeje miejmy nadzieje powinna pojsc latwiej.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 687
  • XJ x300 sovereign
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 11, 2017, 16:50:20 pm »
xj308v8, Może przestawił Ci się na mile :P
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline xj308v8

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2017, 19:54:45 pm »
bylem dzis majster podlaczyl mi go pod komputer powiedzial ze blad ABS wyskakuje ktory moze mulic predkosciomierz jak wylacza system ABS pozniej mi powiedzial ze pompa do wymiany mysle ok bede szukal czegos na allegro spadl deszcz jakies urwanie chmury po chwili patrze blad znikl  :-nuts padalo przez 3 godz przez ten czas ani razu sie nie zapalil  :D wiec nie pompa tylko jakas spina przy ktoryms z czujnikow co myslicie ? :-yipee

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2017, 20:01:56 pm »
Oby tylko połączenie czujnika ABS, może być jednak zimne luty i pompa ABS do wymiany lub regeneracji.
Jak coś to mam używaną pompę ABS.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2017, 20:39:54 pm wysłana przez MicGin »
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline xj308v8

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 11, 2017, 20:18:52 pm »
ile za nia chcesz wyslij mi na priv

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 12, 2017, 19:52:06 pm »
Masz pełną skrzynkę
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2017, 10:32:41 am wysłana przez MicGin »
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.006
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2017, 23:02:36 pm »
Potrzebujesz klucza oczkowo-płaskiego 19mm zdaje się. Umknęło mi to. Powinno dać się klepnąć go młotkiem, żeby śruba puściła. Albo załóż drugi płaski z oczkiem na zakładkę, przedłużasz w ten sposób ramię zwiększając moment.
Ruchy klucza nie wą duże, ale jest dostęp. Gorzej że to śruby drobnozwojne, trochę sobie pomachasz.  ::)
Nie zapomnij o śrubach nr 7 i 5 ze schematu. Taka sama metoda z kluczem.   :-V

Poduszki wymienione dzis. Ta 11stka ze schematu to matko bosko i bulko wroclawsko, masakracja...  :-K

Kluczem oczkowym nawet nie bylo po co zaczynac bo nic ze sruby by nie zostalo. Nabilem od gory nasadke 18mm(19mm byla za lozna), lomem obnizylem calosc na tyle zeby dalo sie wsadzic metrowa przedluzke(od dolu auta) i jest wtedy wystarczajaco miejsca zeby przekrecic o moze cwierc obrotu(dokonczyc lamanym kluczem oczkowym). Jedna sruba urwala sie, druga jakos poszla. Ta pierwsza na szczescie ciagle wystawala troche wiec zaspawalem nakretke od gory i to wystarczylo by ja odkrecic.



Dwie godziny zajelo wytarganie tych dwoch srub. Reszta poszla bez problemu, wkoncu nic mi z tylu nie skrzypi  :-gwizd

Wszystko na koniec oczywiscie wyczyszczone i pomalowane, rama wyglada jak nowa.

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 26, 2017, 10:34:09 am »
A co to dokladnie wymieniałeś? Bo mój też skrzypi przy wbijaniu biegu i mnie to drażni

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.006
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 26, 2017, 10:52:55 am »

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 26, 2017, 19:11:12 pm »
Ile trwała cała operacja? :)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.006
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 27, 2017, 00:31:11 am »
5-6 godzin z wyczyszczeniem calej ramy i pomalowaniem jej. Godzinke na odkrecenie wszystkich srub z wyjatkiem tych od stablizatorów, 2 godzinki na walke z tymi dwoma srubami, godzinke czyszczenie i malowanie, godzinke na zlozenie wszystkiego z powrotem i godzinke na pozbieranie calego balaganu :D

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 27, 2017, 13:28:51 pm »
Dzisiaj przy okazji sprawdzania co mi piszczy z tyłu sprawdziłem jak wyglądają tuleje. Nie są ciekawe ...  ;D

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.006
Odp: skrzypienie podczas jazdy
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 27, 2017, 15:39:47 pm »
Popsikaj porzadnie WD40 naokolo do srodka, zobacz czy jest jakakolwiek poprawa.