Autor Wątek: Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.  (Przeczytany 1730 razy)

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.
« dnia: Lipiec 03, 2017, 08:18:22 am »
Witam szanowne grono  :-bry ...wpadl mi w lapki kolejny Kot tym razem S type z 2003r 2.5 v6...wyrwany za grosze ale trzeba troche sie pobawic... :-help
Wariujaca tylna prawa lampa...brak stopu...a po wciskaniu zarzy sie przeciwmgielne,a reszta przygasa,
Pulsujacy wyswietlacz klimatronika/nawiewu jak by kierunkowskaz chodzil, tyle ze bez dzwieku...
Brak hamulca recznego (fail hand-break)
No i poszukiwana szyba tyl  (stluczona )oraz klapa tyl..wiem ze zielona,ale nie wiem gdzie znalezc kod koloru w tym modelu...Mile widziana kazda wskazowka..zdjecia juz niebawem.. :-thank

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2017, 08:30:10 am »
Naklejkę z kodem lakieru znajdziesz na słupku przednich drzwi - paint "xxx"

Dodam tylko, że kupowanie pod kolor jest mocno ryzykowne. Po pierwsze większość jest w opłakanym stanie i i tak nadaje się do lakierowanie, po drugie odcień nigdy nie pasuje idealnie. Malowanie jednego elementu to przecież grosze...
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2017, 11:49:50 am »
Zgodze sie ze grosze...ale nie w UK, a tego akurat tu mam na miejscu...a klapa troszke podniszczona,wolal bym wymienic, by nie szpachlowac za duzo,a z lakiernikiem to roznie bywa, nie zawsze dobierze.
Narazie musze go ogarnac

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2017, 21:10:41 pm »
Panowie na tapete poszly swiatla pozycja/ stop / przeciwmgielna... przy wlaczonej pozycji z tylu brak prawej (stojac patrzac na tyl pojazdu/ niewiem czy ma to zaleznosc ale to Anglik) ...wlampyiec brak prawej lampy,  obydwie zarowki odpowiedzialne za swiecenie ledwo rzaza.. za to przeciw mgielna swieci swieci sama od tak sobie po wyciagnieciu zarowki przeciw mgielnej.niknie swiatlo kompletnie...gdzie szukac przyczyny...Nadmienie ze nie dziala chamulec reczny (czy to ten modol kolo tej nieszczesnej prawej nie dzialajacej lampy...) bardzo prosze o cenne wskazowki.Bede mial zapewne jeszcze kilka pytan...ale to juz pozniej...z czasem..Pozdrawiam
Ps .niestety nie moge dodac zdjecia..na telefonie siedze i zbyt duzej rozdzielczosci sa i nie moge dodac sproboje pozniej z komputera...

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2017, 22:13:33 pm »
Dobra..sprawa wyglada tak...masy poprawione...bezpiecznik 10 A, kolo aku. brak styku(zasniedzial)...i teraz jest wszystko OK ..swiatla swieca,stop dziala...wszystko jest ok. ALE .po zgaszeniu auta i swiatel,nadal swieci  prawa tylna lampa...kierunkowaskaz jest w pozycji neutralnej..bo myslalem...ze moze wrzucona jest postojowa prawa czy lewa kierunku..strona po zgaszeniu...ale niestety nic z tych rzeczy...Nie swieci przod, tylko sam tyl ,jedna strona,jakies sugestie... gdzie zerknac

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2017, 10:39:34 am »
 :-bry wracam z tematem jak bumerang...Wiec.mam klopot z tylnym prawym swiatlem, a mianowicie swieci sie caly czas pozycja tylko tyl, przod nie..Niewazne czy zgaszony silnik,,czy  zapalony,swiatla wylaczone ..itd.
Lampa nadal swieci...jakies pomysly panowie..Narazie samochod ogarniam,wiec nim nie jezdze ,wiec ratuje sie odpieciem Akumulatora.ale nie wyobrazam sobie takiego rozwiazania przy normalnym urzytkowaniu...
oraz 2 Sprawa brak kodu do Radia...jakies sugestie jak odblokowac... :-W
Dzieki serdeczne za poswiecony czas.Pozdrawiam :-V

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2017, 18:06:58 pm »
Przekaźnik lamp podmien. Co do kodu to bylo na forum jak nabyć
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline REKIN-M5

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2017, 20:08:35 pm »
Dzieki Driv3rrrr  :-thank

Mozna prosic ktory to przekaznik...i Blizsza lokalizacje...
Tylko teraz pytanie ??? Czy przekaznik nie dziala stronami...Lewa i Prawa,czy to 4 az sa czy 2 i kazdy za kazda lampe...z S-typem pierwsze kroki..z Xj  to jestem za pan Brat,; a tu popiep...ford  :-nuts i wszystko na opak.
Dzieki z gory za kazde wskazowki.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Kolejny juz 3 kociak w domu..tym razem S-type 2.5 V6 03r.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2017, 18:39:27 pm »
Za światła tylne odpowiada prądowo skrzynka w bagażniku ,a masowo sterująco REM tylny modól sterujący mocowany do tej samej blachy co sterownik hamulca ale od strony błotnika.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.