Autor Wątek: Brak kierunkowskazu przedniego x300  (Przeczytany 1181 razy)

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Brak kierunkowskazu przedniego x300
« dnia: Czerwiec 13, 2017, 19:56:45 pm »
Witam,
Mam problem z kierunkiem prawy przód. Jedna żarówka w prawym kierunku nie świeci. Żarówki oczywiście wymienione i bez zmian. Jedna świeci, druga nie. Kontrolka na desce o przepalonej żarówce się zapala, a pozostałe żarówki mrugają 2x szybciej niż powinny. Nie dochodzi napięcie na jeden z pinów wtyczki od kierunkowskazu. W bagażniku jest moduł LNA2245 który tyka po włączeniu kierunku, ale wygląda w środku idealnie. Czy są jakieś wtyczki pod maską od tej wiązki co dochodzi do kierunku?
Jaguar XJR 1995

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.006
Odp: Brak kierunkowskazu przedniego x300
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2017, 23:03:12 pm »
Jesli mowisz o tym przednim w zderzaku to wina bedzie we wtyczce, jeden z kabli pewnie nie laczy. Do wtyczki dostaniesz sie od spodu, jest zaraz przed kolem, rozlacz i podlacz ja ponownie, mozliwe ze zadziala.
W moim przypadku akurat mialem dokladnie ten sam problem, tylko ze po lewej stronie.

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Brak kierunkowskazu przedniego x300
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2017, 08:26:27 am »
Tak chodzi o ten w przednim zderzaku co ma dwie żarówki. Niestety, ale rozłączanie i podłączanie nie pomogło. Wyciągnąłem też pin z wtyczki i zmierzyłem multimetrem napięcie kablu, pojawia się maksymalnie około 1V...
Jaguar XJR 1995

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Brak kierunkowskazu przedniego x300
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:01:26 pm »
Usterka naprawiona, faktycznie winną była wtyczka przy kole (wcześniej jej nie widziałem i myślałem, że chodzi o tą co się wpina do kierunku ;) ) Dzięki za pomoc
Jaguar XJR 1995

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.006
Odp: Brak kierunkowskazu przedniego x300
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:50:18 pm »
Swoja droga, ta sama wtyczka(lewa) odpowiedzialna jest za 'znikajacy' czujnik temperatury zewnetrznej(pokazuje wtedy np -20C albo --)