Autor Wątek: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną  (Przeczytany 4073 razy)

adam4002

  • Gość
Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« dnia: Czerwiec 06, 2017, 19:13:12 pm »
witam mam problem z moim Jaguarem 3.0v6 automat objawy są następujące biegi samochód zmienia w miarę płynnie bez szarpnięć natomiast w momencie zatrzymania się na światłach samochód zrzuca bieg po dłuższej chwili i czuć szarpnięcie co może być przyczyną ? z góry dziękuję za sugestie a może ktoś z was tak miał ... dodam że po podpięciu komputera nie pokazuje żadnych błędów skrzyni mechanik twierdzi że to jakiś hamulec w skrzyni ? dodatkowo na postoju jak wrzucam np. r bądź d bądź p jest szarpnięcie jak by auto chciało ruszyć poziomu oleju ani stanu nie sprawdzałem bo auto dopiero kupiłem czy to może być jakiś poważniejszy problem dodam tylko że jest też problem z wybierakiem bo jak normalnie dam na d to tak jak by na luz w trakcie jazdy zrzuca muszę najpierw 4 później d i jest ok
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2017, 20:43:00 pm wysłana przez adam4002 »

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:13:51 am »
A mógłbyś napisać to po polsku? Chyba że w promocji nabyłeś klawiaturę bez klawiszy ze znakami interpunkcyjnymi, to jesteś usprawiedliwiony.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2017, 16:23:55 pm »
Przyczyn może być kilka sprawdź najpierw olej i linkę wybieraka czy dobrze naciągnięte jest bo z tego co piszesz nie jest więc albo się rozregulowała ale jest tam śruba kontrująca to mało prawdopodobne że tak samo z siebie, może już ktoś wymieniał skrzynkę i nie ustawił tego albo serwa czyli te wspomniane hamulce (wyhamowują kosze biegu nadbiegu) albo sama płyta sterująca lub elektrozawory przycinają się taki urok i to każdej skrzyni jak się nie dba ta akurat jest wrażliwa;)
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2017, 19:08:35 pm »
Podepnę się pod temat bo pasuje tytułem :)
Od długiego już czasu borykam się z problemem wibracji podczas jazdy i starałem się je jakoś zlokalizować i eliminować poszczególne elementy. Problem tego typu, że buczy i wibruje powyżej 70km/h. Wał z podporą zrobiony, łożyska kół wymienione (faktycznie tylne już były słabe), koła dwa różne zestawy i to samo. Dyfer i półosie dla pewności podmienione i efekt ten sam - powyżej 70km/h pojawia buczenie/dudnienie i dodatkowo po odpuszczeniu gazu powyżej tej prędkości jak wał nie jest obciążony to czuć, dosyć mocno wibruje. Jak spadnie poniżej 70 jest cisza. Dodatkowo i to jest najgorsze przy ok 70km jak dodaje gazu bardzo mocno wibruje jakbym jechał po nowiutkiej tarce jak przyśpieszę lub odpuszczę to przestaje chociaż czasami lubi przeciągnąć nieco wyżej. Te wibracje już bardzo mocno czuć na wale/tunelu środkowym (całe auto wpada w rezonans). Przez cały ten czas kombinowałem z tyłem samochodu a nie przyszło mi do głowy, żeby skrzynię sprawdzić. Dzisiaj robiłem troszkę dłuższą trasę i wrzuciłem 4 zamiast D i cisza - tzn. te wibracje na wale z odpuszczonym gazem są ale wydaj mi się, że nieco mniej odczuwalne natomiast efektu tarki zupełnie brak. Z tego co na szybko szukałem to wygląda, że może to być konwerter ? W sumie to jeszcze chyba najmniejsze zło jeśli tylko konwerter do regeneracji.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2017, 10:10:24 am »
Konwerter był wyciągany? Trzeba to potem wycentrować z tą blachą do której się go przykręca? Tak samo pompę oleju trzeba wycentrować do osi wałka. To może być przyczyną ale zapytaj gdzieś w serwisie, może podpowiedzą coś więcej.
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2017, 11:29:50 am »
Przy skrzyni nic nie robiłem jeszcze -  dzwoniłem do firmy co robi automaty ale przez telefon nic nie powiedzą tylko od razu pod komputer chcą podpinać ale nie wiem po co skoro żadnych błędów nie wyświetla.  Od tego diagnozę ponoć zaczynają a później wyciągają skrzynię -  obstawiam,  że chodzi jak zwykle o kasę :)
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2017, 14:03:29 pm »
Chociaż właśnie dzieje się tak od 70km/h wzwyż a nie po dodaniu gazu to pewnie nie to raczej. Może coś w samej skrzyni kosze obrotów dostają czy koła planetarne i zaczyna telepać jak kupy się nie trzyma nie wiem tam jakieś łożysko w środku jest w instrukcji zobacz jest na forum. A serwis jak serwis ale nie wszystko da się zdiagnozować bo takie uszkodzenia mechaniczne dopiero po rozebraniu niestety a może to od silnika tak bije?
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2017, 18:53:13 pm »
To jest w skrzyni na bank bo jak już wspomniałem po przełączeniu ręcznie na 4 bieg efektu tarki brak - nie znam się ale zakładam, że coś z overdrive'm się dzieje bo pozostałe biegi są ok. Zdaję sobie sprawę, że bez zajrzenia do skrzyni nie da się tego zbadać i podłączanie na dzień dobry pod komputer gdy nie wali błędów na wiele się nie zda i to moim zdaniem jest tylko wyciąganie kasy przed i tak koniecznym wyjęciem skrzyni. Kwestia kosztów - samo wyjęcie i diagnoza to już kupa kasy nie mówiąc o ewentualnej naprawie. Auto już najmłodsze nie jest i może się okazać, że naprawa łącznie dojdzie do 1/3 wartości samochodu. Z drugiej strony używana 5r55n będzie ryzykownym zakupem co innego młodszy ZF 6-biegowy ale taki przeszczep o ile byłby możliwy to już zupełnie nieopłacalny. Trochę tyłek bo samo dojście do ewentualnej przyczyny będzie pewnie srogo kosztować - rozebranie takiej skrzyni najtańsze nie będzie zapewne. Jeśli miałbym za rozsądne pieniądze kupić używaną skrzynię która podziała bezawaryjnie z 50tyś. km to jest jeszcze opcja.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2017, 19:42:59 pm »
Jak masz gdzie i czym i się nie boisz a nie jest to jakieś skomplikowane to rozbierać samemu i oglądać czy co gdzie nie ułamane pęknięte. Najczęściej w tych skrzyniach serwa oprócz wstecznego (klinują się) płyta sterująca (sprężynka 5 biegu) elektrozawory ( przepala się ścieżka elektryczna lub klinują się tłoczki co oczywiście wpływa na złą pracę) i zawór lub regulator ciśnienia oleju w pompie (dają to nawet do zestawów naprawczych). Ale jak potrafisz to generalka wyjdzie za śmieszne pieniądze;) instrukcja skrzyni na forum przyda się.
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2017, 10:12:49 am »
Wymontować i zamontować to jeszcze mogę natomiast rozbiórki skrzyni się nie podejmę (chyba, że na części :) ). Co do typowych usterek tych skrzyni to listę znam tylko bardziej przydałaby się mi wiedza która to usterka odpowiada za te efekty które mam :). Dzięki za wskazówki.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline RWS82

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2021, 15:27:07 pm »
Witam,

Czy problem został rozwiązany? bo mam podobne objawy

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Jaguar S-type 2000 rok 3.0 v6 problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2021, 11:41:07 am »
Zerknij w stopkę pod moim postem to Ci da wskazówkę  ;)
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001