Autor Wątek: Planuję kupno  (Przeczytany 1181 razy)

czuczu1024

  • Gość
Planuję kupno
« dnia: Maj 27, 2017, 23:35:30 pm »
Witam forumowiczów.
Planuję kupno X-Type. I mam w związku z tym dwie sprawy do forumowiczów:
1) Planuję kupno 2.5 lub 3.0, koniecznie manual, bo automatów nie lubię. Co sprawiło, że X-Type. Klasa i zadziorność w rozsądnych gabarytów aucie. Niestety, żałuję, że nie miałem okazji go dosiadać i tu moja pierwsza sprawa do Was. Czy jest ktoś z kuj.-pom. kto za rozsądną opłatą dałby skosztować jazdy wersją sport? Zanim podejmę ostateczną decyzję chciałbym opinie o tym aucie skonfrontować z moimi własnymi odczuciami.
2) Na co najbardziej zwracać uwagę podczas oględzin. Każde auto ma swoje typowe bolączki po których łatwo poznać czy egzemplarz jest po prostu zadbany. Miałem Omegę 2.5 V6, nie śmiejcie się, naprawdę auto dało się kochać za komfort i niezłą dynamikę jak na swoje gabaryty. Tylko te blachy opla :P Ale wracając do sprawy, zadbana Omega w silniku 2.5/3.0V6 miała przełożone kapy zaworów na aluminiowe od Vectry i cicho pracującą pompę recyrkulacyjną. Od egzemplarzy nie spełniających tych warunków lepiej trzymać się z daleka niezależnie jak by były wypolerowane. Więc jakie są typowe dla X-Type znaki rozpoznawcze, że ktoś autem jeździł a nie tylko ujeżdżał.

I może bardzo generalnie, od doświadczonych. Za co kochacie te kociaki a za co nienawidzicie. Kieruję ten post do właścicieli wersji sport.

Pozdrawiam
Mam nadzieję niedługo dumny posiadacz kociaka :) 

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Planuję kupno
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2017, 23:43:45 pm »
Wyszukiwarka na forum nie boli. Jest masę tematów za co lubimy jagi,a za co nie i na co zwrócić uwagę
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Rune

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
  • spalanie poniżej 25l, to nie spalanie ;))
Odp: Planuję kupno
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2017, 22:54:31 pm »
Pierwsze sprawdź stan progów, albo ich nie będzie lub będzie gazeta ze szpachlą :P magnes obowiązkowo. ogólnie na Xach pełno rdzy. ;)
- XJ 5.0SC
- S type R 
- KTM EXC

Pod domem stajnia V8 ;)