Autor Wątek: Kilka pytan nowicjusza  (Przeczytany 2672 razy)

Offline waka

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Kilka pytan nowicjusza
« dnia: Maj 10, 2017, 16:44:21 pm »
Czesc.
Jakis czas temu kupilem xf z 2010 diesel 275KM.
Mam kilka prostych pytan.
1. Musze zmienic klocki i tarcze z tylu bo pokazal sie komunikat, ze klocki na wykonczeniu.
Zuwazylem, ze z przodu nie mam zamontowanego czujnika zuzycia klockow.
Czy jesli z tylu go odepne i nic nie zaloze, to czy bedzie nadal komunikat, ze klocki do wymiany?
2. Jak odpalam jaga to czasem na pol sekundy pokaze sie ikona akumulatora, a czasem nie. Czy to oznacza ze aku sie konczy? Bylo miezone napiecie. O ile sie nie myle w spoczynku 12.8 a jak chodzi to 14.5v. Mechanior powiedzial, ze aku jest ok.
3. Kilka razy pokazal sie hand break fail. Czytalem, ze to akumulator moze byc tego powodem.
4. Jak odpalacie wasze koty, to pierw wlaczacie sam zaplon na chwile, a dopiero po kilku sekundach odpalacie silnik, czyli trzymajac noge na hamulcu?
5. Jak gasiecie silnik, to skrzynie dajecie w pozycje P przed wylaczeniem, czy mozna gasic na pozycji D lub R?

Sorry za pewnie dla wiekszosci glupie pytania i dzieki:)
Pozdrawiam

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Kilka pytan nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2017, 17:16:24 pm »
3. Kilka razy pokazal sie hand break fail. Czytalem, ze to akumulator moze byc tego powodem.

To raczej zużyte klocki. U mnie po wymianie klocków błędy hamulca ręcznego zniknęły.

Cytuj
5. Jak gasiecie silnik, to skrzynie dajecie w pozycje P przed wylaczeniem, czy mozna gasic na pozycji D lub R?

Sterownik skrzyni jest elektroniczny, więc zgaszenie silnika w pozycji D lub R i tak powoduje przestawienie skrzyni na P.
Ale lepiej sobie wyrabiać dobre nawyki i samemu przełączać na P przed wyłączeniem.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.086
Odp: Kilka pytan nowicjusza
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2017, 18:33:20 pm »
1. Musze zmienic klocki i tarcze z tylu bo pokazal sie komunikat, ze klocki na wykonczeniu.
Zuwazylem, ze z przodu nie mam zamontowanego czujnika zuzycia klockow.
Czy jesli z tylu go odepne i nic nie zaloze, to czy bedzie nadal komunikat, ze klocki do wymiany?

-Dlaczego tarcze i klocki? Moze wystarczy zmienic same klocki?
-Czujnik z przodu tez jest tylko przy lewym kole.
-Jesli odepniesz i nic nie zalozysz to blad dalej bedzie - czujnik dziala na zasadzie obwodu zamknietego ktory sie wyciera wraz z klockami - jak sie juz przetrze calkowicie to wywala blad.

2. Jak odpalam jaga to czasem na pol sekundy pokaze sie ikona akumulatora, a czasem nie. Czy to oznacza ze aku sie konczy? Bylo miezone napiecie. O ile sie nie myle w spoczynku 12.8 a jak chodzi to 14.5v. Mechanior powiedzial, ze aku jest ok.

Dopuki nic zlego sie nie dzieje to ja bym sie nie przejmowal. W moim tez sie tak dzialo a po kilku latach padl alternator ;)


3. Kilka razy pokazal sie hand break fail. Czytalem, ze to akumulator moze byc tego powodem.

Prawda, sprobuj zrobic adaptacje recznego - moze pomoze.

4. Jak odpalacie wasze koty, to pierw wlaczacie sam zaplon na chwile, a dopiero po kilku sekundach odpalacie silnik, czyli trzymajac noge na hamulcu?

Wsiadam, noga na hamulec i odpalam - przy niskich temperaturach proces odpalania trwa odrobine dluzej ze wzgledu na swiece zarowe.

5. Jak gasiecie silnik, to skrzynie dajecie w pozycje P przed wylaczeniem, czy mozna gasic na pozycji D lub R?

To zaleznie od sytuacji. Tak czy inaczej Automat I tak przelaczy na P gdy zgasisz silnik.

Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

By³y:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline waka

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Kilka pytan nowicjusza
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2017, 18:41:41 pm »
Tarcze maja juz spory rant wiec i je wyminie

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Kilka pytan nowicjusza
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2017, 13:15:30 pm »

2. Jak odpalam jaga to czasem na pol sekundy pokaze sie ikona akumulatora, a czasem nie. Czy to oznacza ze aku sie konczy? Bylo miezone napiecie. O ile sie nie myle w spoczynku 12.8 a jak chodzi to 14.5v. Mechanior powiedzial, ze aku jest ok.

masz nie przypisany akumulator

3. Kilka razy pokazal sie hand break fail. Czytalem, ze to akumulator moze byc tego powodem.
tak może

4. Jak odpalacie wasze koty, to pierw wlaczacie sam zaplon na chwile, a dopiero po kilku sekundach odpalacie silnik, czyli trzymajac noge na hamulcu?
nie ma znaczenia
5. Jak gasiecie silnik, to skrzynie dajecie w pozycje P przed wylaczeniem, czy mozna gasic na pozycji D lub R?
no wypadałoby na P bo błędy łapie

Offline waka

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Kilka pytan nowicjusza
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2017, 15:12:27 pm »
Dzieki Panowie za odpowiedzi. Jak mam przypisac akumulator?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.086
Odp: Kilka pytan nowicjusza
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2017, 11:20:32 am »
Wedlug ludzi z forum UK zadna procedura "przypisania" beterii nie istnieje - wg nich jest to taki chwyt marketingwy zeby przyciagnac ludzi do serwisu.

BMS powinien zresetowac sie sam po kilku procedurach odpalenia - osobiscie zmienialem aku w moim XFie i zadnego przypisywania nie robilem - nie bylo zadnych komunikatow o slabym lub braku ladowania.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

By³y:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Kilka pytan nowicjusza
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2017, 22:50:50 pm »
Dokładnie tak,kupiłem nowy akumulator ,wyciągnąłem stary nowy włożyłem i rok jeżdżę i wszystko OK.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Kilka pytan nowicjusza
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2017, 06:24:46 am »
pomierzyłem akumulator - był super
przypisałem na nowo
problem się rozwiązał
nie kupiłem nowego akumulatora