Autor Wątek: stop/start nie dziala?  (Przeczytany 2356 razy)

roadtrek

  • Gość
stop/start nie dziala?
« dnia: Maj 11, 2017, 22:30:10 pm »
witam, bede wdzieczny za pomoc,wlasnie po 4latach sprzedalem swojego XF 3.0D i nabylem nowszy model XF 2.2D, wstyd sie przyznac ale chyba nie potrafie obslugiwac jego systemu "stop/start", albo nie dziala, czy ktos wie kiedy silnik powinnien gasnac samoczynnie przy wlaczonym stop/start, kiedys jezdzilem troche VW z tym systemem, ale to byl manual i wylaczal silnik przypo zatrzymaniu i wcisnieciu sprzegla, a w automacie to nie wiem a z instrukcji nie moge wykumac, Jestem umowiony w servisie, ale troche nie za bardzo chcial bym sie zblaznic, jezeli sie okaze, ze to moja indolencja.
Pozdrawiam i z gory dzieki za wskazowki

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.086
Odp: stop/start nie dziala?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2017, 23:07:31 pm »
Witaj. System działa w taki sposób, ze po zatrzymaniu się Poprostu zgasnie. Nie Wien jak jest w xf ale u mine pojawia się zielona ikona na wyswietlaczu. Jak zaczniesz puszczać hamulec to silnik odpali i tyle w temacie. Aby system zadziałał musza być spełnione odpowiednie warunki takie jak odpowiednia temperatura silnika i zewnętrzna i odpowiednio naładowany aku.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

By³y:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

roadtrek

  • Gość
Odp: stop/start nie dziala?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2017, 09:38:21 am »
..zawiodl czynnik ludzki, dobrze, ze to nie byl zamach :-wstyd, nie zdazylem sie zblaznic, bo dziala perfekcyjnie, okazalo sie po drodze, blad polegal na tym, ze trzymalem za lekko hamulec i stop odbywal sie przy takim lekkim napieciu sprzegla, teraz jak tylko zatrzymam sie gasnie i jak zaczynam puszczac hamulec to silnik sie uruchamia. Pozdrawiam i dzieki za pochylenie sie nad tematem