Autor Wątek: Jakie klocki i tarcze do S-type R?  (Przeczytany 3845 razy)

Borys232

  • Gość
Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« dnia: Listopad 25, 2015, 10:59:58 am »
Witam.

Chce wymienić klocki i tarcze (przód + tył) w mojej R-ce, z tym, że mam problem ze znalezieniem wymiarów.
Tarcze to "pół biedy" bo sobie zmierzę miarą, ale z klockami gorzej.

Orientuje się ktoś, jakie powinny być klocki w R-ce? Zaznaczam, że mam zaciski brembo. Przeglądam sklepy internetowe i wg. ich katalogów do R-ki pasuje przynajmniej z 5 różnych rozmiarów klocków. Wydaje mi się, że mają po prostu błędy. Oczywiście mógłbym zdjąć klocki, zmierzyć i wtedy zamówić. Ale auto jest w ciągłym ruchu i nie mam czasu na takie przestoje. Wole zamówić i jak dojdą to jechać do mechanika żeby wymienił :)

Ma ktoś link do sklepu internetowego gdzie mógłbym owe klocki/tarcze kupić?

Interesowałyby mnie też świece do w/w auta. Może ktoś coś polecić?

Auto: S-type R, 2003r. VIN: SAJAA03S431M90005

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2015, 11:47:38 am »
powinny pasować o takich numerach

klocki hamulcowe przednie C2C24018   157.86 PLN

klocki hamulcowe tylne C2C24016   141.03 PLN

firmy Mintex

a najlepiej zadzwon tutaj 506 112 204

Borys232

  • Gość
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2015, 13:49:11 pm »
Wielkie dzięki.

Tarcze + klocki przód, klocki tył, świece - zamówione :) 1300zł papa :P

Dzięki za pomoc  :-super

Offline JimJones

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Jaguar S-type R
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2016, 11:40:02 am »
I jak tam sobie radzą te tarcze i klocki ?
Też się przymierzam do wymiany . Również S-type R , 2003

Nie dymią się po ostrzejszej przelotce po mieście ?


Borys232

  • Gość
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2016, 21:21:50 pm »
Hmm. Po ostrej przelotce powinno być ok, ale ścigałem się kiedyś w nocy z jakimś Golfem 6, fakt, że go objechałem 3 razy, ale na odcinku 10-12km, non stop but, dużo zakrętów i w końcu przy ostatnim skrzyżowaniu hamulce się skończyły... po prostu nie hamowały... z 220 wyhamowałem do jakiś 120 i niestety z taka prędkością trzeba było przejechać przez skrzyżowanie... na szczęście była to noc i nic nie jechało.

Reasumując: klocki i tarcze są ok, do normalnej jazdy, czasem można poświrować, ale nie za dużo. No i zaletą jest to, że nie piszczą, bo w innych autach często jak wymieniłem klocki, nawet na te z wyższej półki, to piszczały :/


Wszystko zamawiałem ze sklepu V12, mieli wtedy jakąś promocję na tarcze i świece, dlatego wyszło stosunkowo mało. Jak Ci się nie pali z zakupem to obserwuj, czasem mają na prawdę bardzo dobre ceny.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2016, 21:28:28 pm wysłana przez Borys232 »

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.281
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2016, 11:27:42 am »
Mógł tez płyn się nieco zagotować ;)

Jeśli ostro pałujesz auto to warto jednak zrobić porządne przewody w oplocie i klocki jakieś pół-wyczynowe.

Minusem jest to, że mogą piszczeć, szybko się kończą i jednak trzeba je trochę rozgrzać.

Z najlepszych zestawów, jakie miałem to Turbo Groove + EBC Red Stuff. Taka - można powiedzieć - klasyka. Nie wiem tylko, czy do S-type R robią?
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Dadussi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2016, 12:08:38 pm »
słyszałem dobre opinie na temat: klocki Jurid white (ceramiczne) system hamowania ate i tarcze hamulcowe: BLACK DIAMOND COMBI, ale nie sprawdziłem tego zestawu jeszcze osobiście
Jaguar S-Type 2,5 V6 2003r

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2016, 21:02:19 pm »
Miałem te tarcze i klocki z V12, sprzedawca mówił że klienci sobie chwalą itd. Nie ukrywam również że cena mnei trochę przekonała, pomyślałem że i tak nie jeżdże ostro, generalnie zgodnie z przepisami więc wystarczą. Ale to badziew jakiego w życiu nie miałem, tarczę gną się niemiłosiernie, dwa razy juz toczyłem ten szajs na samochodzie i po parudziesiciu kilometrach było to samo. Nie ma mowy o wjezdzaniu gorącym heblem w kałuże, normalna jazda. Klocki piszcza strasznie, wstyd tym hamować dodatkowo pylą, miałem problem z domyciem przednich felg po chłamie. Nie wiem jak inne czesci w v12 ale te hamulce firmy o nazwie euro coś tam, to pieniadze w błoto.

Offline Dadussi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2016, 21:57:47 pm »
dziś testowałem klocki ceramiczne ate u kolegi na jakiejś tam zwykłej tarczy i powiem że zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, hamowały naprawdę ostro i pomimo tego ze miały przejechane max 20 km nie piszczały itp.
Jaguar S-Type 2,5 V6 2003r

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2016, 22:04:51 pm »
Cześć,
w swoim 2.7 też miałem z przodu te tarcze Eurospare z V12, z tyłu Bosch i do tego Mintex z przodu i z tyłu. Hamować to hamowały, nie krzywiły się, te Eurospare też nie, natomiast w lecie w mieście w upale to to piszczy nieznośnie, nie ma opcji żeby z opuszczonymi szybami jechać, wyraźnie nieprzyjemnie trzeszczą przy zatrzymaniu kół i puszczeniu hamulca (chodzi mi to o to "przyklejanie" się klocków w autach z automatem) pylą do tego paskudnie, ale cena no cóż, niska, więc coś za coś.
W tym roku trochę "zaszalałem", na przód i tył założyłem tarcze Textar i ceramikę Jurid White (mierzyłem też w ATE, ale nie widzę żeby mieli ceramikę do S-Typów, tylko zwyklaczki). Plusy, wyraźnie mniejsze pylenie, dużo ciszej, w upale jw. pisałem, tylko ledwie słyszalne krótkie piski, znacznie zredukowane odgłosy przy zatrzymywaniu się kół i puszczaniu hamulca. Co do hamowania, w ruchu miejskim w chłodne dni, jak teraz jesienią, hamowanie wyraźnie skuteczniejsze niż na poprzednim komplecie, natomiast w lecie nie było tak dobrze. Jeśli chodzi o autostradę to np przy hamowaniu ze 140 do 110 km/h to niestety niespecjalnie czuję różnicę w porównaniu z poprzednim kompletem i to bez względu na pogodę. Ani jeden ani drugi komplet mi się nie spalił przy takim hamowaniu. Generalnie to zmianę kompletu  oceniam na plus, ale czy nadaje się on do STR'a to mam wątpliwości, 2.7 nie ma takich osiągów  :-tylko
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2016, 09:44:07 am »
W ramach sprostowania, kolega Borys 232 nie kupił ode mnie ani tarcz, ani klocków.

Hooyeman, może zechcesz się przedstawić, sprawdzę jak było w twoim przypadku.

Szanowni koledzy, najchętniej sprzedawałbym jedynie oryginalne hamulce, ale w Polsce to wybór zaledwie 2% klientów...
Mogę zaoferować każdą markową tarczę najtaniej, ale producent musiałby pokrywać wszystkie referencje dla Jaguara i LR, a tu nikt nie przebija Eurospare.

Klocki Mintex pylą, bo są miękkie i nie żłobią tarcz. Skuteczność hamowania przyzwoita i wystarczająca dla większości użytkowników, a cena przystępna. Warto wiedzieć, że Mintex, Textar i Pagid należą do koncernu TMD Friction. Mintex ma ponad 100-letnią tradycję.
XJR-S 6.0 Asprey#99

Borys232

  • Gość
Odp: Jakie klocki i tarcze do S-type R?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2017, 20:21:51 pm »
Faktycznie klocków i tarcz nie kupowałem w V12, w jakimś innym sklepie. W każdym razie jeżdzą po dziś dzień i mają się dobrze :)