Autor Wątek: Wysoka temperatura silnika xf 4,2 2008  (Przeczytany 1876 razy)

Offline aqq

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Wysoka temperatura silnika xf 4,2 2008
« dnia: Maj 06, 2017, 19:41:23 pm »
Drodzy wyjadacze tematu, niedawno stałem się posiadaczem tego rewelacyjnego auta, ale jak to często bywa, pojawiają się kwestie do wyprostowania.
Ostatnio stojąc w korku pojawił się na desce komunikat o wysokiej temperaturze silnika. Nie miałem gdzie zjechać, więc włączyłem ogrzewanie na maxa i nawiew do samochodu, by zdjąć temperaturę z silnika i po chwili komunikat zniknął. Nie pojawiał się, więc uznałem, że to może było coś przypadkowego. Niestety kolejne długie stanie w korku i problem pojawił się ponownie. Znajomy mechanik sprawdził mi termostat i powiedział, że jest sprawny. Dzis sytuacja się powtórzyła, wiec przed upałami chce mieć to z głowy. Macie doświadczenia z takim tematem ? Myślicie, że to może być coś więcej niż termostat ?
Ten mam zamiar wymienić na dniach, ale znajomy nastraszył mnie, że to może być uszczelka pod głowicą...
Wszelkie info bardzo w cenie ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2017, 19:58:37 pm wysłana przez aqq »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wysoka temperatura silnika xf 4,2 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2017, 23:08:31 pm »
Przede wszystkim jaki silnik. Może to byc pompa wody, nie drozna chlodnica lub nie zalaczajace sie wentylatory
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline aqq

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Wysoka temperatura silnika xf 4,2 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2017, 00:19:04 am »
4,2 v8 298KM
Co do pracy chłodnicy i pompy ciężko mi się wypowiedzieć, ale wentylatory to dość szybko się włączają i po wyłączeniu silnika przez jakiś czas go chłodzą...

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Wysoka temperatura silnika xf 4,2 2008
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2017, 12:32:08 pm »
Miałem komunikat o wysokiej temperaturze płynu chłodzącego w 2.7D. Okazało sie ze przyczyna była zabrudzona chłodnica z zewnątrz oraz kanały doprowadzające powietrze do chłodnicy. Nazbierało sie tam sporo śmieci, liści. Często załączal sie wentylator. Wyczyściłem i od ponad roku nie na problemu

Offline aqq

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Wysoka temperatura silnika xf 4,2 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2017, 16:10:52 pm »
Hmm chłodnica wygląda na czystą, przynajmniej patrząc przez grill'a...
Pompę i drożność chłodnicy można sprawdzić w inny sposób niż przez wymianę ?

Offline czaki

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Wysoka temperatura silnika xf 4,2 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2017, 21:08:51 pm »
Witam,
w moim przypadku winowajcą wysokiej temperatury silnika była uszkodzona obudowa termostatu. Uszkodzenie widoczne dopiero po zdjęciu węży. Temat opisywany na forach zagranicznych. Po wymianie kompletnej obudowy wszystko ok.
Pozdrawiam

PiotrekXF

  • Gość
Odp: Wysoka temperatura silnika xf 4,2 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2017, 14:35:26 pm »
Podepne się do pytania. U mnie objawy pojawiają się tylko jeśli temperatura przekroczy 30 stopni bądź stoje w korku blisko samochodu z przodu. Ktoś ma jakie