Autor Wątek: serce dla kota - ożywianie  (Przeczytany 1020 razy)

tofik

  • Gość
serce dla kota - ożywianie
« dnia: Maj 05, 2017, 23:35:09 pm »
witam szanownych kolegów
wiem że temat już drążony ale muszę zaciągnąć porady doświadczonych kolegów  :-V
kupiłem strasznie zapuszczonego kota cena adekwatna , próbuję dać mu troche serca itd , dużo tutaj wyczytałem ale i tak potrzebuję pomocy , mój ma objawy opisane wiele razy tutaj , bardzo nierówna praca na zimnym silniku rano jest masakra  , dławienie się , przygasanie delikatne stuki , chodzi czasem jakby na 3-4 garach , na ciepłym jest dobrze , czasami tylko po chwili stania na światłach jakby nie dostawał paliwa i nie mogę przez chwilę ruszyć , skrzynia ok ! wyczuwam jakby nie dochodziło paliwo albo łapał powietrze  :-\
wymienione świece , cewki , olej
dziś po powrocie do domu i przyjrzeniu się dokładnie silnikowi zauważyłem chyba pęknięcie elementu , nie wiem co to , tuż pod przepustnicą a może jakby trochę za nią , udało mi się uchwycić ten element po przybliżeniu fotki chyba widać że to jednak jakieś pęknięcie ?? mam tez jakis elm327 i sdprog , jestem laikiem ucze się czy tu wszystko ok ?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: serce dla kota - ożywianie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2017, 23:41:23 pm »
z tego screena wynika że jedna sonda lambda nie żyje. Najlepiej jakbyś miał podgląd na wykres z obydwu sond jak na oscyloskopie. W programach od gazu można takie coś podejrzeć jeśli mas gaz, powinny być takie sinusoidy