Autor Wątek: Jaguar x type - skórzana tapicerka  (Przeczytany 2086 razy)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Jaguar x type - skórzana tapicerka
« dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:23:02 am »
Panowie, orientujecie się, czy x-type ma prawdziwą skórę na fotelach? Ja mam wątpliwości, ponieważ zaglądając od wewnętrznej strony jest podklejony jakiś materiał, który jest przy sztucznych skórach, natomiast patrząc na to samo w s-type, czy xj, jest ten charakterystyczny zamsz/meszek. Może ktoś był u specjalistów, którzy potwierdzali autentyczność skór.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaguar x type - skórzana tapicerka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2017, 06:29:47 am »
Nie wiem czy dotyczy to wszystkich wersji wyposażenia, czy może były jakieś serie specjalne posiadające naturalną skórę, ale na 100% wersje amerykańskie z prawdziwą skórą nie mają nic wspólnego, a przypuszczam na 99,9%, że inne również. Właściwie jedyną opcją z szansą na naturalną skórę są być może jakieś tam wersje specjalne (jeżeli w ogóle takie powstały - nie wiem ).

W USA są nawet dwa różne określenia dla wyrobów ze skóry LEATHER co normalnie oznacza sztuczną skórę czyli mówiąc inaczej zwykły skaj, a bardziej dobitnie "ceratę" i GENUINE LEATHER czyli skóra prawdziwa, skóra naturalna...

Osobiście miałem okazję przekonać się o tym po odbiorze kanapy zakupionej właśnie w tamtym kraju i moich obiekcjach podczas oględzin dostarczonego towaru.

2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Jaguar x type - skórzana tapicerka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2017, 07:48:06 am »
Czyli zbytnio się nie myliłem co do moich spostrzeżeń, wydaje mi się jedynie, ze są tylko niektóre elementy na fotelu z prawdziwej skóry, ale to sprawdzę dokładnie. Dziwne jest to, że będąc w salonie kiedy były sprzedawane jeszcze x-type - ostatnie roczniki w katalogu napisane jest, ze to skóra :)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Jaguar x type - skórzana tapicerka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2017, 18:01:49 pm »

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Jaguar x type - skórzana tapicerka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2017, 19:56:29 pm »
Wrócę do tego tematu niedługo, wybieram się do tapicera samochodowego na małe poprawki kieszeni z tyłu foteli przednich. Zapytam go i dam znać.
Jestem o tyle ciekawy, że jakość tapicerki w moim X-type (2005 Executive) jest taka, że nie miałem wcześniej wątpliwości, że to prawdziwa skóra.
Ale najpierw czekają mnie nowe felgi i opony, więc jak wspomniałem, dam za jakiś czas znać.
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline Marinero

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar x type - skórzana tapicerka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2017, 21:13:20 pm »
Prawdziwa skóra jest tylko na siedziskach przednich foteli i kanapy. Natomiast tył przednich foteli (kieszenie), zagłówki i podłokietnik jest ze sztucznej skóry

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.281
Odp: Jaguar x type - skórzana tapicerka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2017, 21:43:37 pm »
I w 90% aut tak się właśnie szyje fotele skórzane.

Plecy i boki z prawdziwej skóry występują wyłącznie w bogatych wersjach takich jak S600, Individual, Autobiography itp.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Jaguar x type - skórzana tapicerka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2017, 23:17:24 pm »
Zweryfikowałem już z fachowcem i jest to prawdziwa skóra, zarówno na bokach siedzień, podparciach bocznych tylnej kanapy etc nie jest to żaden skaj, mylne może być to, że jest podklejona materiałem.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

SilverAG

  • Gość
Odp: Jaguar x type - skórzana tapicerka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:27:44 am »
Ufff! Co za ulga. Już się bałem, że to z plastikowej świni... Swoją drogą - samochód stoi pod chmurką i co prawda nie używałem go w jakichś silnych mrozach (wydaje mi się, że najchłodniej było parę stopni poniżej 0), ale jak wsiadałem do niego po nocy, to d... mi nie odmrażało (a grzanych krzeseł, o dziwo, nie ma). Odnoszę wrażenie, że w moim drugim samochodzie, z materiałową tapicerką, po mroźnej nocy bywało gorzej (a grzane krzesła, o dziwo, ma). Więc teoria, przedstawiona w załączonym linku, że skóra prawdziwa jest ciepła, jakby się potwierdza. Chociaż w takim przypadku wychodzi na to, że meble domowe mam ze sztucznej skóry, chociaż płaciłem za naturalną, hehe :-)

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Jaguar x type - skórzana tapicerka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:51:03 am »
Ja wsiadając do mojego kotka X-a dosłownie przez pół minutki (przy -25 ostatnich mrozach) odczuwałem zimno, ale nie czułem dyskomfortu, w starym oplu z tapicerką materiałową dopiero po kilku minutach d...była ciepła