Autor Wątek: Ciężej działająca kierownica / ocierająca kierownica  (Przeczytany 1204 razy)

Offline pablo87

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • S-type 2004 r
Ciężej działająca kierownica / ocierająca kierownica
« dnia: Maj 19, 2017, 22:50:33 pm »
Cześć
Dziś odebrałem auto od mechanika, ktorego zadaniem było znalezienie wycieku płynu chłodniczego. Wyciek był przy samym silniku (nie wiem jak fachowo nazywa się ta część - ale mechanik mowil na to króciec). Z uwagi na słaby dostęp konieczne było odkrecenie sanek i wymiana części na nową. Po odbiorze auta zauważylem ze kierownica chodzi ciężej niż przed naprawa. Przy skręcaniu słychać też lekkie ocieranie. Pomóżcie co to może być?

Geometrii po skręceniu sanek jeszcze nie robiłem. Czy to może mieć jakiś wpływ?

Ps. Płyn wspomagania w takiej samej ilości jak przed wizytą u mechanika

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Ciężej działająca kierownica / ocierająca kierownica
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2017, 23:56:38 pm »
Zapytaj czy zostawił magiel przywiązany do auta czy zwalal z saniami. Jak zjechal z saniami to może wypadła guma wygluszajaca ze sciany grodziowej i krzywo.ja wsadził przez co ociera o kolumne
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline pablo87

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • S-type 2004 r
Odp: Ciężej działająca kierownica / ocierająca kierownica
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2017, 13:50:22 pm »
Magiel został przywiązany do auta. To ocieranie czuć na kierownicy wiec obstawiam ze coś z drążkiem mogli źle skręcić. W poniedziałek mam do niego podjechać i sprawdzi.

Dodatkowo zauważylem ze po skręceniu kierownicą w prawo / lewo i dodaniu gazu kierownica nie wraca (nie prostuje się) tylko koła pozostają w takiej samej pozycji jak przy skręcaniu. Przed oddaniem do mechanika nie było z tym problemu

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Ciężej działająca kierownica / ocierająca kierownica
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2017, 14:11:53 pm »
Mi kierownica też do końca nie wraca i się zastanawiam czym to może być spowodowane, mam tak od samego początku.
GO HARD OR GO HOME...

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Ciężej działająca kierownica / ocierająca kierownica
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2017, 19:50:35 pm »
Jeśli kierownica nie wraca, to trzeba by było również sprawdzić geometrię zawieszenia.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport