Autor Wątek: nr lakireru  (Przeczytany 3655 razy)

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
nr lakireru
« dnia: Maj 04, 2009, 21:38:14 pm »
 czesc  wszystkim ,mam małe pytanko ?????? czy ktoś z was malował zielonego x300 . Chodzi mi konkretnie o dostepnosc własnie takiego odcienia zieleni jaki jest w oryginale. Niby sprwa prosta a jednak tak nie jest . lakierowałem dwa lata temu błotniki w moim x300 i kolor jaki mi namieszali w ogóle nie umywa sie do oryginału. Jest duzo ciemniejszy i nie jest tak zywy jak orginał jet po prostu do d......  >:(  mam w planach pomalowac całe auto na nowo tylko nie wiem gdzie dostac własnie taki lakier jakiej firmy on jest? albo jaki ma nr? moze ktos z was przechodził ten problem

michcio700

  • Gość
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2009, 21:52:11 pm »

szpulek

  • Gość
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2009, 11:44:20 am »
Malowalem teraz calosc i nie bylo zadnego problemu z dobaniem koloru z palety jaguara. Na tabliczce powinienes miec symbol lakieru (ja tak mam na pasie przednim). pzdr

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2009, 16:48:09 pm »
czesc  wszystkim ,mam małe pytanko ?????? czy ktoś z was malował zielonego x300 . Chodzi mi konkretnie o dostepnosc własnie takiego odcienia zieleni jaki jest w oryginale. Niby sprwa prosta a jednak tak nie jest .

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2009, 17:05:19 pm »
z zielonym kolorem  jest maly problem .kolor ten byl zmieniany co pare lat. ale jesli chcesz miec ten sam kolor jak oryginalny nie powinno byc problemu. firmy robiące farby musza zagwarantowac dobieranie tego samego koloru (dowiedz sie czy gwarantują kolor i jesli nie jest ten sam to zwrócą forsę.) chyba ze dobrali według roku produkcji a auto moglo byc wcześniej malowane - najlepiej zabrać auto do firmy (dla pobrania koloru).
problem jest z nowymi farbami ktore sa bazowane na wodzie i nie zawsze mozna dobrac ten sam odcień ale dlatego jesli maluje sie czesc auta przechodzi sie kolorem jednym na drugi a nie zatrzymuje na cieciach(drzwi -błotnik  czy błotniki -maska ) pryska sie zawsze trochę więcej. co do malowania calego auta nie widzę problemu.

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2009, 19:59:19 pm »
 no ostatnio dobierali mi z debera . no i tez miało byc z palety  jaguara a tu im nie wyszło .słyszałem ze czasem jest problem z dobraniem takiego lakieru jak orginał . zalezy mi na takim własnie odcieniu zieleniu jak mam bo bardzo mi sie podoba. mój x300 jest z 96r. a tabliczki z numerem lakieru juz na pasie nie mam bo wszystko zeszło z niej :'( i nic nie widac

maciejlodz

  • Gość
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2009, 20:22:35 pm »

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2009, 20:35:24 pm »
 najprawdopodobnie to mam,, brg'' choc niewiem który to jest ale napewno nie jade green. jest to jasny kolor a ja mam ciemną zioeleń

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2009, 20:41:11 pm »
british racing green  :-W

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2009, 20:54:38 pm »
 no fajnie  ;D mam nadzieje ze gdzieś dostane ten kolor :-R

szpulek

  • Gość
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2009, 10:28:53 am »
dostaniesz na 100%, a zeby nie bylo Ci przykro, ze tylko Ty masz problemy z zielonym to powiem, ze malowalm ostatnio cala 308mke i sie okazalo pod sam koniec, ze pomalowana zostala na kolor HFL, a oryginalnie auto bylo w HGG, roznica jest znikoma, w zasadzie tylko w sloncu, ale jednak widoczna.. To tak na pocieszenie ;) pzdr

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: nr lakireru
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2009, 16:35:56 pm »
 no i własnie o taka róznice mi chodzi ;D w słoncu to widac w moim przypadku brak głebi tego koloru ale dzieki juz wiem ze nie jestem z tym sam  :-yipee