Autor Wątek: x300 , 3.2 , zwieszajace sie obroty  (Przeczytany 1198 razy)

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 147
x300 , 3.2 , zwieszajace sie obroty
« dnia: Kwiecień 15, 2017, 02:30:58 am »
Witam.
Otóż ma taka przypadłosc w swoim kocie ze jak jade to nie potrzebuje tempomatu;) a tak powaznie objaw jest taki ze trzeba delikatnie puknac w gaz zeby obroty spadły czy to wina przepustnicy czy linki ?

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: x300 , 3.2 , zwieszajace sie obroty
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2017, 08:06:30 am »
Najprawdopodobniej przepustnica się całkowicie nie zamyka, stąd utrzymujące się podwyższone obroty/też tak miałem, musiałem mocno "puknąć" w gaz, aby zeszły z powrotem do 750rpm/..
Zacząłbym od czyszczenia przepustnicy i silnika krokowego, a najlepiej całej "drogi powietrznej" , zaczynając od filtra.
Okazuje się to być częstą przypadłością, ostatnio sporo o tym było pisane na forum, wystarczy poszukać.
Ewentualnie po czyszczeniu jest jeszcze jeden patent na ten problem...
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 147
Odp: x300 , 3.2 , zwieszajace sie obroty
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2017, 12:01:15 pm »
Ok.Najpierw zaczne od czyszczenia , myslałem ze to moze linka sie przywiesza czy tym ,podobne.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: x300 , 3.2 , zwieszajace sie obroty
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2017, 20:00:30 pm »
Przyczyn może być kilka.
Nie twierdzę, że nie linka, musisz sprawdzić jaki jest jej stan.
Tak, jak wspomniałem wcześniej, wyczyść układ po demontażu całości: przepływomierza, gumy z harmonijką/tam jest dużo syfu z komory korbowej/, przepustnicy i silnika krokowego najlepiej sprayem do czyszczenia gażników i sprawdź czy jest poprawa.
Nie zapomnij o uszczelnieniu układu uszczelką lub czerwonym silikonem, łącznie z silnikiem krokowym/bardzo ważne/.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline mikozaczek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: x300 , 3.2 , zwieszajace sie obroty
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2017, 01:35:40 am »
Powiem CI jak zrobić :) Walczyłem z tym samym problemem tylko silnik 4.0 ...
Wszystko to co kolega wyżej opisał jest jak najbardziej ok, ale zanim do tego przystąpisz upewnij się ,że masz kod do radia bo będziesz musiał odłączyć aku :)

Więc lecimy:
*Odłączamy przewód minusowy AKU . (bagażnika nie zamykamy , bo może się okazać ,że wkładka zamka ma dosyć :-tylko )
*demontujemy cały dolot ,najlepiej w ten sposób : dwie klamry od puchy filtra do przepustnicy i obejma na złączu gumowym przepustnicy wtyczki out i cały dolot out
*Gdy dolot masz na stole możesz go rozebrać na czynniki pierwsze i wyczyścić , niech obeschnie po spryskaniu jakimś czyścikiem ,a w tym czasie zabieramy się za przepustnice.
*Przepustnica przykręcona jest czterema śrubami na klucz 10 ,zanim je odkręcisz odepnij linkę od gazu i cięgno od tempomatu jeśli posiada takowe,
*pod przepustnicą są dwa króćce, z których musisz zdjąć węże ( poleje się płyn >:D ) zatkaj śrubkami m10 i skręć opaską , odłącz wtyczkę od TPS spod przepustnicy .
*jak masz grata na zewnątrz czyścisz w środku na błysk wykręcasz krokowca czyścisz na błysk , miejsce gdzie przepustnica łączy się z kolektorem również na błysk ,TPS nie wykręcaj nie ruszaj nie tykaj . Miejsce gdzie będzie przepustnica będzie przylegać do ssącego posmaruj cieniutko siliconem victor rainz.
Składamy w odwrotnej idziemy do bagażnika podłączamy minusa , wsiadamy , zapłon w poz 2 i wciskamy pedał gazu bardzo powoli ,aż do kickdowna (jeśli posiadamy  :-trudno) i przytrzymujemy w skrajnej pozycji 5 sek. Czynność powtarzamy 3-4 razy i odpalamy. Powinno być wszystko git :-super

PS nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia :D opis na podstawie xj6 96 4.0 z EGR wersja na JUESEJ

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: x300 , 3.2 , zwieszajace sie obroty
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2017, 20:37:22 pm »
I jak wspomniałem, jeśli po czyszczeniu nie będzie dużej poprawy jest jeszcze jeden patent...
Daj znac jeśli czyszczenie nie będzie skuteczne.
Mam jeszcze jeden pomysł. sprawdź czy przy silniku będącym na podwyższonych obrotach, da się cofnąć przepustnicę do końca i czy obroty są wtedy prawidlowe, czyli ok. 800rpm.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.