Autor Wątek: Termostat  (Przeczytany 10293 razy)

robertth

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2010, 23:34:22 pm »
Termostat wymieniony-problem rozwiązany. Juz sie nie grzeje. Teraz za to spryskiwacze mi nie działaja...chyba silniczek h... strzelił bo go nawet nie słychac. Klima sama sie włącza nie wiadomo czemu i nie moge skasowac kilometrów na liczniku. Ale co tam...damy rade :-V

Klima włącza sie automatycznie przy włączeniu odmrażania przedniej szyby.

gural8813

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2015, 08:05:32 am »
odświeżam temat

Dzis jadąc do pracy po 2 tygodniach stania w garazu zagotował się kotek. Wywalilo na wyswietlaczu o wysokiej temperaturze, zatrzymałem się i odkreciłem korek w zbiorniku wyrównawczym to az kipiało i pluło płynem. Czy to moze byc termostat. czy cos innego? Jak ma się do tego pompa wody?

2.1 V6 benzyna

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Termostat
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2015, 08:17:56 am »
odświeżam temat

 zatrzymałem się i odkreciłem korek w zbiorniku wyrównawczym to az kipiało i pluło płynem. Czy to moze byc termostat. czy cos innego? Jak ma się do tego pompa wody?

2.1 V6 benzyna


 O ile wiem, to nie wolno odkręcać korka od zbiornika, szczególnie jak płyn się zagotował. Jest chyba nawet ostrzeżenie, że to bardzo niebezpieczne i można się poparzyć.

 U mnie za problemem odpowiadała pompa wody, w oryginale plastikowa - wymieniłem ją na metalową, przy okazji sprawdziłem układ, termostat, przepłukałem układ chłodniczy i zalałem nowym płynem i obecne upały nie robią na aucie wrażenia.

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

gural8813

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2015, 08:43:25 am »
teraz juz wiem ze nie mozna. przeczytałem dopiero po fakcie.:)
Moze cos byc z tą pompą bo kiedys łozysko było słychac na napinaczku pompy i moze ono się zapiekło i nie kreciło się i pompa siadła. teraz jestem w pracy ale pozniej to zobacze. dzieki za sugestie


Juz wszystko wiadomo. rozsypała sie rolka napinacz pompy wody i spadł pasek.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2015, 09:20:07 am wysłana przez gural8813 »

toomas

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2017, 15:09:37 pm »
Witam!
Szukałem informacji o termostacie i obudowie do niego ale linki które znalazłem już nie działają. Chodzi mi o dostępność i ceny. Mam znajomego w 4cars i hart ale u nich w ofercie nie mają tych części. Podejrzewam że zostanie mi ASO. A swoją drogą, wymieniał już ktoś obudowę termostatu? Ja mam na swojej jakieś mikro pęknięcia i się pociąg strasznie a kiedy układ już osiągnie optymalną temperaturę to powoli zaczyna kapać płyn. Miałem drugą obudowę używaną i ja założyłem ale po paru miesiącach stało się to samo. Podejrzewam że materiał stracił swoje właściwości i tyle ale wolę jeszcze zapytać użytkowników hehe.

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Nowe czê¶ci zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Termostat
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2017, 20:34:33 pm »
toomas, V6 czy diesel?
XJR-S 6.0 Asprey#99

toomas

  • Gość
Odp: Termostat
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2017, 11:35:09 am »
2,5 v6

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Termostat
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2017, 18:43:52 pm »
Tomas cena obudowy wraz z termostatem i tymi dwoma wężami górnymi to Ok 350-450 zl. Jak chcesz to linka wysyłam Ci na priv
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)