Autor Wątek: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.  (Przeczytany 10317 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2017, 18:48:00 pm »
Jakie oleje są zalecane do Naszych 3 litrowych automatów ? A filtr jest wymieniany w serwisie skoro taki ciężki dostęp ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Bedek

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2017, 21:56:31 pm »
Już raz napisałem ale powtórzę filtr możesz wymienić gdzie chcesz ( również w serwisie ) ale aby to zrobić musisz wyjąć skrzynię z auta położyć na stole i ją rozebrać inaczej nie wymienisz a jak to zrobisz to wymiana dynamiczna nie potrzebna bo zlejesz cały olej.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2017, 15:34:51 pm »
Napiszę aby była jasność.
W naszych Jaguarach najczęściej wymienia się olej statycznie i polega to na spuszczeniu mniej więcej 4-5L oleju z układu poprzez korek spustowy. Jest tak dlatego, że olej spływa tylko z jednej komory, a pozostały niestety nie spłynie. Potem uzupeŁnia się do poziomu, aż w zacznie wyciekać przez otwór który sprawdza się poziom w skrzyni. Otwór zalewowy jest pod akumulatorem.
Wiadomo, że to jest takie dość słabe rozwiązanie, ale niestety producent nie przewidział wcale wymian i pewnie dlatego jest to tak słabo rozwiązane.
Nie wiem czy w Jaguarze jest możliwe podłączenie pod maszynę do wymiany dynamicznej. W praktyce oznacza to, że maszyna potrafi wyssać ze skrzyni również tą pozostałą część oleju, która nie spłynie pod wpływem tylko grawitacji. Ta skrzynia jest również stosowana w innych markach wiem, że Mondeo i również niektóre auta z grupy VAG i w niektórych odmianach jest możliwość wymiany mechanicznej - być może we wszystkich wersjach - tego nie wiem.

I w dwóch powyższych przypadkach niestety nie da rady zmienić filtra, bo on jest wewnątrz skrzyni.
Czyli można go zmienić rozbierając skrzynię biegów, a to raczej opłaca się tylko w przypadku, gdy skrzynia świruje i będzie robiona to se wtedy można od razy dobrze wyczyścić i wymienić ten filterek.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2017, 14:27:31 pm »
Może ktoś polecić warsztat w Warszawie do wymiany oleju? Myślałem o Samko, oni chyba od zawsze się zajmowali skrzyniami ale opinie mają raczej średnie. Dynamicznej w warszawie nie znalazłem.

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2017, 13:48:28 pm »
Znalazłem niedaleko serwis który oferuję wymianę dynamiczną w x-type - Autoservice Wojciech Grabowiecki
Wymiana z olejem 635 zł netto. Wyglądają nieźle, więc pewnie tam wstawię samochód. Choć trochę się obawiam tej wymiany.

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 12, 2017, 20:24:45 pm »
Ważne tylko, żeby przy wymianie nie pomylić śruby, bo można stracić wsteczny  ;)
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl