Autor Wątek: Wylot powietrza przy desce rozdzielczej  (Przeczytany 1333 razy)

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Wylot powietrza przy desce rozdzielczej
« dnia: Kwiecień 02, 2017, 22:47:34 pm »
Dzień dobry(dobry wieczór?). Mam problem z wylotem powietrza tuż pod szybą w moim X-ie... Chodzi o ten element zaznaczony na czerwono:

Mianowicie drewno (albo sklejka, hgw) spuchło lekko przy krańcu i wlot wyskoczył albo się odkleił. Ma ktoś może pomysł jak albo czym to można by umocować z powrotem? Albo lepiej: ma ktoś może instrukcję jak rozebrać tą całą deskę rozdzielczą do rosołu jak na zdjęciu tak by można spokojnie tym się zająć? Kot przed liftem CF1...

toomas

  • Gość
Odp: Wylot powietrza przy desce rozdzielczej
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:19:10 am »
Ja przykleiłem super glue. Najlepiej się sprawdził. Zrobiłem tak ponieważ już poprzedni właściciel kleił a próbowałem na różne sposoby i klej trzyma już z 10 miesięcy. Jeśli chciałbyś wyjąć całą deskę to będziesz miał kupę roboty i demontowania. Rozbierslem anglika na części. Musisz zdemontować wszystko co jest w desce i przy niej, plastkiki, tapicerka. Ogółem chyba nie warto.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Wylot powietrza przy desce rozdzielczej
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2017, 13:55:30 pm »
Wloty od zewnętrznej strony (od strony słupków) zamocowane są za pomocą kołków/spinek które czasem wyskakują, zdarza się to zazwyczaj podczas gwałtowniejszej zmiany temperatury. U mnie tak się stało, a ja próbując wbić kołek z powrotem najprościej w świecie go połamałem. Dlatego jakby ktoś posiadał takowy w kolorze beżowym to byłbym wdzięczny. Po dociśnięciu nawet uszkodzonym kołkiem wlot trzyma się kilka tygodni, ale wypadałoby to zrobić raz a dobrze.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a