Autor Wątek: Nieprawidłowa praca elektrycznej kolumny kierownicy ,podświetlenia  (Przeczytany 1184 razy)

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Więc tak opisze sytuacje ,którą dziś zauważyłem przy swoim s type. Od zakupu nie działało sterowanie kolumny. Sprawdziłem bezpiecznik nr.19 ,sprawdziłem cewki ,silnik i inne połączenia i wszystko jest ok. Zdemontowałem potencjometr i teraz najciekawsze -kierownica działa skokowo ( wykonuje ruch ,po czym aby przesunąć ją dalej należy powtórzyć operacje) we wszystkich płaszczyznach ale jeśli ręcznie zmieniam ustawienie  potencjometru. Jeśli zamontuje go na miejscu sterowanie zamiera.

Drugi problem ,czy to normalne aby podświetlone były tylko regulatory od szyb w drzwiach kierowcy.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Nieprawidłowa praca elektrycznej kolumny kierownicy ,podświetlenia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2017, 21:23:59 pm »
Co do drugiego problemu, to chodzi o poliftowe wnętrze? Jeśli tak, to oprócz przycisków szyb podświetlone są jeszcze przyciski "Memory" i "1" i "2". Wszystkie te przyciski są podświetlone zwykłymi żaróweczkami, które mogą się przepalać, tylko czerwone światło po wciśnięciu "Memory" jest podświetlone diodą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 21:29:45 pm wysłana przez Zdrapciooh »
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
By³: S-Type 2.7d Sport

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Nieprawidłowa praca elektrycznej kolumny kierownicy ,podświetlenia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2017, 21:33:27 pm »
Więc pozostałe regulatory też mają podświetlenie. Sprawdziłem schemat i faktycznie zasilane są ze wspólnej linii ,jeśli pamiętam o oznaczeniu 84. Więc jutro wydobywany regulatory i robimy wymianę. Tyle w aucie zaczynam grzebać ,że chyba filmy zacznę kręcić.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.