Autor Wątek: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE  (Przeczytany 11541 razy)

toman74

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 14, 2011, 23:41:56 pm »
Jezeli ktos szuka poduszek o kotrych jest tu mowa to mam 2 sztuki orginalne nowe po 150 zl za sztuke prosze o kontakt na email   tomedin@wp.pl   pozdrawiam

toman74

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2011, 21:20:57 pm »
Witam gdyby ktos szukal tych poduszek posiadam 2 sztuki orginalne nowe po 150 zl prosze pisac na email  tomedin@wp.pl
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 21:29:39 pm wysłana przez toman74 »

mercii

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2011, 13:08:56 pm »
Witam
Czy mógłbym prosić o numery tych mały łożysk (namairy  gdzie można kupić , wymiary...)
Z góry dziękuje

mercii

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2013, 07:32:30 am »
Witam
Panowie , wymieniłem poduszki oraz łożyska w moim samochodzie.
Zrobiłem to na próbę na używanych częściach z innego dużo młodszego samochodu. (jeżeli będzie róźnica to kupię nowe).
I po wymianie mma spory problem. Jako że nie było mojego stałego mechanika oddałem samochód do zupełnie mi nieznanego warsztatu i mam wątpliwości czy robota został dobrze zrobiona.
1. Czy ma znaczenie kierunek montażu poduszek amortyzatora (jest na nich taka dwu drotowa strzałka)
2.  Czy montaż w złym położeniu tej gymu może wpływać na bujanie się samochodu (wcześnie tego nie było)
3. Czy wachacze dolne przednie pasują do modeo?
4. Czy można wymienić w wachaczach dolnych tylko tuleje?
5. Jakie amortyzatory kupujecie do swoich Xów?

Z góry dziękuje za pomoc.

SilverAG

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2017, 11:27:42 am »
Panowie to nie zadna guma stuka ani nic z tych. To takie malo lozysko stuka ktore znaduje sie w tym wiekszym lozysku. Jak mamy te duze lozysko to w srodku gdzie wchodzi trzpien amortyzatora jest takie male lozysko i to ono wlasnie stuka. Widocznie konstrukcyjnie nie wytrzymuje obciazen. Ja to przechodzilem wymianielm laczniki, gumy i wszystko inne. W koncu rozebralem te kolumny mcpersona i zauwazylem ze te male lozyska sa pekniete jak i jednej tak i w drugiej kolumnie i to one powodowaly te stuki. Koszt calej operacji to 30zl i pol dnia na rozbieranie

Odświeżam temat, może ktoś odpowie.

Gdzie można znaleźć takie łożyska? Bo nie wiem, czy opłaca się wymieniać całość :-)

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2017, 14:47:28 pm »
Pooglądałem zdjęcia (niestety tylko zdjęcia) i mam nieodparte wrażenie,
że z mondeo od x-typowych różni się właśnie tylko tym łożyskiem w środku,
a reszta wymiarów jest ok.
Może to da się  wyprasować i wprasować inne łożysko, zwłaszcza ze widać, że siedzi to w stalowym kielichu.
Może nawet na łożysko są nabite jakieś numery.
Ale to tylko teoretyzowanie.
Choć przy cenie za nowe 500zł/komplet jakiś warsztat by się podjął regeneracji.