Autor Wątek: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE  (Przeczytany 11542 razy)

pablo

  • Gość
AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« dnia: Kwiecień 22, 2011, 19:45:56 pm »
witam kolegow, mam pytanie , x type 3,0 gorne mocowanie amortyzatora tu gdzie jest łożysko / guma ... wie ktos gdzie i za ile mozna to kupic lub czy pasuje od np mondeo ?  z lewej strony mi sie wyrobilo i zaczyna stukac na dziurach  a sruby juz bardziej dokrecic sie nie da :(

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2011, 21:27:46 pm »
Witam
Co do górnego mocowania amortyzatora to nie pasuje od mondeo, ponieważ w X-sie jest dodatkowe łożysko, jeśli chciałbyś zamontować to z mondeo to musisz od razu wymienić amortyzatory. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

pablo

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2011, 21:47:39 pm »
a wiesz gdzie mozna dostac w rozsad nych pieniadzach ten elemnt do x type ?

rodger

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2011, 00:32:52 am »

pablo

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2011, 10:29:53 am »
jeszcze tego nie rozbieralem ... ale mysle ze lozysko jest dobre raczej do wymiany bedzie guma .. wydaje mi sie ze wystepuje to jako osobna czesc / nie w kompl z lozyskiem / rozbieral ktos  z was juz to ?

zadek07

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:59:58 pm »
to raczej lozysko bardzo rzadko sie guma zuzywa. Najprostszy test na sprawnosc lozyska. Niech ktos wsiada do auta a ty sie schyl kolo kola i patrz czy sprezyna nie przeskakuje. Jak juz jest tak zle ze przeskakuje to wogole nie mozna takim autem jezdzic bo sprezyna moze peknac . Wiec co pisze bo juz mialem takie przypadki,a raczej nie chcialbys zeby pekla ci taka sprezyna przy 90km/h. Jakie wogole masz objawy ze sadzisz ze to gumy sa uszkodzone?

pablo

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2011, 10:54:08 am »
slychac lekkie stuki na dziurach , nie zawsze czasami.... nie jest to stuk metaliczny , wiem ze cale zawieszenie jest ok nic tam sie nie dzieje , przy podniesionej masce naciskajac na auto obraca sie sruba kontrujaca od amora a dokrecic bardziej sie nie da , gwint w porzadku , takie zjawisko jest tylko z lewej strony wiec obstawiam gume

zadek07

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2011, 16:16:24 pm »
a moze to guma stabilizatora. Na zadnych trzepakach ci tego nie wykryja, po prostu trzeba auto rozbujac na boki i wtedy bedziesz slyszal czy cos ci stuka. Wiem bo mam to samo tylko u mnie juz stuka jakby silnik mial wyskoczyc

pablo

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2011, 09:27:18 am »
no juz po awarii , wymieniona  zostala guma pod lozyskiem amortyzatora oraz lacznik stabilizatora przod takze z lewej strony .
nasze polskie drogi niestety . auto mam  3 lata , ma teraz 100 tys przebiegu a juz musialem wymienic wahacze dolne z tylu , w sumie 2 laczniki stabilizatora przod , gumy na stabilizatorze z tylu , koncowke wahacza z przodu ... niebawem pewnie bede mial do wymiany koncowki drazkow kierowniczych . ale passaty i audice szybciej padaja , nie mowiac o fancuzach ... wiec suma sumarum nie jest źle :)

Konradop

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2011, 15:06:13 pm »
Pablo, napisz co i gdzie i za ile kupiłeś (znaczy chodzi o ta gumę pod łożyskiem )
 :-thank

pablo

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2011, 15:55:49 pm »
znajomy kupil mi na gieldzie w poznaniu używaną za 50 zl... jak narazie jest ok , ale chce na spokojnie poszukac nowej, moze w anglielskim  sklepie wysylkowym... i sobie przełożę nową w miedzy czasie

andrew140785

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2011, 21:21:52 pm »
Mam pytanie dotyczące tematu mianowicie czy to łożysko i guma pod amortyzator ta dwa oddzielne elementy? Bo jeszcze tego nie rozbierałem i nie wiem czy kupuje się tylko jeden element czyli poduszkę z łożyskiem? ;)
 :-thank

sienek86

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2011, 19:14:19 pm »
Założyłeś już te elementy?
Ja właśnie zamówiłem z British Parts CO UK i czekam na przesyłkę.
Osobno dwa mocowania górne i osobno dwa łożyska.

pablo

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2011, 11:25:21 am »
nie , narazie ta używka trzyma elegandzko nic sie nei dzieje , 2 tyg temu robilem przegląd i znajomego na stacji dalismy sobie czas i sprawdzilismy wszystko co sie dalo . na szczescie nic nie znalezlismy :)

zadek07

  • Gość
Odp: AMORTYZATORY PRZOD GORNE MOCOWANIE
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2011, 17:48:17 pm »
Panowie to nie zadna guma stuka ani nic z tych. To takie malo lozysko stuka ktore znaduje sie w tym wiekszym lozysku. Jak mamy te duze lozysko to w srodku gdzie wchodzi trzpien amortyzatora jest takie male lozysko i to ono wlasnie stuka. Widocznie konstrukcyjnie nie wytrzymuje obciazen. Ja to przechodzilem wymianielm laczniki, gumy i wszystko inne. W koncu rozebralem te kolumny mcpersona i zauwazylem ze te male lozyska sa pekniete jak i jednej tak i w drugiej kolumnie i to one powodowaly te stuki. Koszt calej operacji to 30zl i pol dnia na rozbieranie