Autor Wątek: 2.0D - szarpanie podczas jazdy  (Przeczytany 3183 razy)

Offline rav1616

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
2.0D - szarpanie podczas jazdy
« dnia: Marzec 03, 2017, 13:31:04 pm »
Cześć

Od jakiegoś czasu mam taki problem:

Jadąc na biegach 4 i 5 przy obrotach w zakresie 1900 - 2500, przy delikatnym naciskaniu pedału gazu pojawia się straszne szarpanie w silniku, samochód prawie podskakuje. na niższych biegach problem jest mniej wyczuwalny. Przy mocniejszym wciśnięciu gazu samochód jedzie ok, bez żadnych szarpnięć

Wyczyściłem ostatnio EGR i przy okazji wymieniłem filtr powietrza, ale problem nadal występuje
Turbina ponoć jest sprawna - znajomy to sprawdzał

Równocześnie mam problem z pompowaniem hamulca(wina serwo lub pompy vacuum) - czy można te dwie sprawy jakoś ze sobą połączyć?
Macie jakieś pomysły o co może w tym chodzić?

2.0D 2003r

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2017, 14:59:20 pm »
Jak dla mnie to pompa wtryskowa sie kończy + przez ten fakt zasyfiale sa wtryskiwacze
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2017, 17:03:11 pm »
Jak automat to konwerter się kończy
:)

s-type 4.0 2000r

Offline rav1616

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2017, 22:39:35 pm »
Dodam jeszcze że szarpaniu towarzyszy dymienie z wydechu

Skrzynia jest manualna

Offline mlokon

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2017, 03:40:40 am »
Nie mam doświadczenia z tymi silnikami (wcześniej rover 75 2.0CDT) ale u mnie też czuć lekkie szarpnięcia i przykopci z komina. A wygląda to mniej więcej tak, że jadąc sobie spokojnie na 5-tym biegu około 17-18 obr dodając gazu czuję takie lekkie zadławienie po czym idzie jak powinno ale kopci. Auto mam sprowadzone z francji z przebiegiem 163tys, teraz mam około 174. Trochę mnie to niepokoi ale czy mam powody do obaw? Tankuję tylko "lepsze" paliwa typu v-power itp.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2017, 10:56:18 am wysłana przez MicGin »

Mazur

  • Gość
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:10:14 am »
Witam,

miałem bardzo podobne objawy do Twoich, wysoki bieg, podobny zakres obrotów, delikatne dodanie gazu skutkowało (nie zawsze) delikatnym przerywaniem- szarpaniem. Tylko, że u mnie nie było dymienia. Czyściłem EGR i nie pomogło. Rozwiązaniem okazało się jego całkowite zaślepienie. Blaszka docięta na wymiar kupiona na znanym portalu aukcyjnym za około 20 zł i po problemie.

Pozdrawiam :)

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:26:46 am »
Lepiej kupić puszkę dobrego piwa i po opróżnieniu wyciąć sobie taką blaszkę.Przyjemne z pożytecznym. :-W

Mazur

  • Gość
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:42:57 am »
Pewnie, że przyjemne z pożytecznym :) Tylko biorąc pod uwagę grubość blaszki po piwie może się okazać, że problem za jakiś czas po prostu wróci...Wybrałem drogę wymieniam raz i do tego nie wracam. Pozdro

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2017, 12:38:29 pm »
Cześć

Od jakiegoś czasu mam taki problem:

Jadąc na biegach 4 i 5 przy obrotach w zakresie 1900 - 2500, przy delikatnym naciskaniu pedału gazu pojawia się straszne szarpanie w silniku, samochód prawie podskakuje. na niższych biegach problem jest mniej wyczuwalny. Przy mocniejszym wciśnięciu gazu samochód jedzie ok, bez żadnych szarpnięć

Przeczytaj mój wątek "ku przestodze". Znajdziesz tam odpowiedź co się dzieje.
Driv3rrr ma racje. Pompa na dzień dobry do sprawdzenia i to na już. Jutro szykuj lawetę.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2017, 14:35:33 pm »
To może i ja dorzucę swoje trzy grosze - co prawda u mnie nic nie dymiło, ale przy prędkości ok 80km godzinę też miałem delikatne szarpania - po dodaniu gazu silnik pracował równo i wkręcał się w wysokie obroty bez żadnego problemu. Natomiast na postoju co ok. 2 sekundy miałem lekkie wahania obrotów. Przyczyną była kończąca się cewka - po wymianie wszystkich silnik na postoju pracuje równo, nic też nie szarpie podczas jazdy.

EDIT:
Dopiero teraz widzę, że do diesel, ale objawy (oprócz dymienia) są podobne.

Offline rav1616

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:08:08 am »
Witam

Problemem okazała się pęknięta rura(kolanko) przy intercoolerze - nie dostawał powietrza i się dławił
Koszt z wymianą - 130zł. Autko jedzie jak nowe :)
Przy okazji mechanik sprawdził mi stan wtrysków i turbiny - póki co bez obaw mogę jeździć
Dzięki za odpowiedzi :)

Pozdro

Offline Mustafa7557

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: 2.0D - szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2017, 13:05:55 pm »
Lepiej kupić puszkę dobrego piwa i po opróżnieniu wyciąć sobie taką blaszkę.Przyjemne z pożytecznym. :-W
Jak masz egr na podciśnienie to wystarczy zdjąć z niego wężyk i zaślepić sam wężyk

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka