Autor Wątek: syczenie silnika, kontrolka akumulatora, stuki pod pedałem gazu i brak wspomagan  (Przeczytany 1549 razy)

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
witam wszystkich, wczoraj wracając do domu usłyszałem lekkie, ciche syczenie czy coś w tym stylu z okolic silnika. Był to cykliczny dźwiek i jak potem mi się zaczęło wydawać ustawało po wciśnięciu sprzęgła. Potem następnego dnia jadąc czułem stukot pod pedałem gazu, potem to ustało i znów było, aż wkońcu co prawda ustało stukanie i syczenie ale zapaliła sie kontrolka akulumatora i padło wspomaganie kierownicy. O co chodzi, co to może być?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Zobacz czy masz pasek wielorowkowy na miejscu, może strzelił
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Faktycznie jakiś pasek w silniku jest zniszczony

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
To masz odpowiedz
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Jak ktoś jest laikiem to mechanik czy da się wymienić samemu?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Da sie samemu. Grzechotka lub pokrętło na 3/8 będzie potrzebne do napięcia napinacza, nasadka nr 7 do odkręcenia obejm rury powietrza bo mi np. przeszkadza ale da sie zrobić to z rurą założoną ale to juz taka sztuka w sztuce, chiński ginekolog miałby problem

Tylko jak nie masz juz i tak paska to warto pokręcić wszystkimi kołami pasowymi w celu posłuchania czy nie szumią. Jeśli urwało pasek to są 2 opcje:
- ze starości
- któreś koło pasowe stanęło z zatarcia

Oczywiście nie patrz tego największego czyli od wału korbowego bo tego ręką nie ruszysz. Moim zdaniem mógł się schrzanić napinacz i nie regulował na bieżąco.  Dlatego jak założysz pasek to odpal i patrz czy rolka napinacza chodzi lekko góra - dół. Jak tak to jest git.

Gdyby któraś rolka szumiała to poza pompą wspomy oraz alternatorem można zmienić same łożyska, nawet w napinaczu. Nie pamiętam dokładnie ale były to chyba 6303 albo 6302 ale to dobiorą w sklepie jak cos
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Okey, w porządku. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to będę pisał. Dzięki za pomoc. ;)