Autor Wątek: Migająca sprężynka diesel - ku przestrodze.  (Przeczytany 1700 razy)

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Migająca sprężynka diesel - ku przestrodze.
« dnia: Styczeń 29, 2017, 18:01:32 pm »
Niestety mój kotek 2.0D 2005 magicznie po przekroczeniu 200200km przy przyspieszeniu na 4 biegu wypluł migającą sprężynkę.
Moc spadła o ok 1/4 ale bez dramatu i dało się jechać dalej (do domu miałem 4 km).
Zgasiłem go i poleciałem po kompa - niestety FoCOM nie pokazał ani pół błędu.
Silnik po odpaleniu działał ok - wszystko jak się patrzy.
Postanowiłem się przejechać i po 3km zakrztusił się ruszając spod świateł i zdechł.
Padła pompa.
Finalnie pompa do regeneracji + wtryski (zdecydowałem się już wszystkie zregenerować łącznie z końcówkami) + płukanie układu paliwowego.
Niestety sprawa dość kosztowna bo 4600zł.

Więc jeśli przytrafi Wam się coś takiego od razu warto zdemontować pompę i ją dać na pomiary.
Po zgaszeniu silnika ECU widocznie uważa, że nie jest to istotny błąd by go trzymać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2017, 18:14:35 pm wysłana przez gonzo7 »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Migająca sprężynka diesel - ku przestrodze.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2017, 21:14:17 pm »
Mysle ze na ids by wyplulo błąd. W Fordzie wywala coś w stylu że praca pompy wtryskowej jest niepoprawna
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Migająca sprężynka diesel - ku przestrodze.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2017, 21:23:48 pm »
To jest typowa usterka tego układu wtryskowego.
Za regenerację pompy i wtryskiwaczy wraz z nadaniem kodów i zaprogramowaniem zapłaciłem 7000 tys.
Cena nowych ,oryginalnych części do jednego wtryskiwacza to ok. 650 PLN (końcówka i zaworek przelewowy, bez przekładki).
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004