Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

"easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??

(1/3) > >>

jannaf:
Proszę o informację jak działa system "easy entry" w XJ40. Nikt ze znanych mi właścicieli Jaguarów nie potrafi mi tego wyjaśnić ani racjonalnie zademonstrować. Wiem, że w dolnej części poddupnika kierowcy jest przycisk, który odsuwa fotel, ale jak i kiedy z tego korzystać  - to już jest dla mnie zagadką ???

jaguarofan:
generalnie funkcja "easy entry ma ulatwiac wsiadanie pasazerom na tylne siedzenia w samochodach dwudzwiowych - przycisniecie tego przycisku przesuwa siedzenia max do przodu i sklada oparcie przedniego siedzenia w podobny sposob - uzyskujemy teoretycznie wiekszy dostep do tylnej kanapy"...

mam nadzieje ze w Jagach jest podobnie ale ja sie z tym wizualnie nie spotkalem w samochodach tej marki...

wiec to jeszcze przede mna ;D ;D ;D


pzd


Arkadiusz

jannaf:
Ale Jaguar jest 4-drzwiowy, a fotel kierowcy odjeżdża do tyłu, więc myślę że chodzi o ułatwienie wsiadania dostojnemu Panu Kierowcy, żeby kolanami nie stukał o kierownicę. Diabeł jednak jak zwykle tkwi w szczegółach i nikt kogo znam nie wie jak technicznie obsłużyć tę funkcję, żeby działała w sposób zamierzony przez konstruktora.

daniel:
Jeśli dobrze zrozumiałem , to chodzi Ci o przycisk na siedzisku od strony drzwi. Żadna filozofia - służy poprostu do odsuwania fotela do tyłu, jeśli kierowca sie nie mieści, a nie zawsze łatwo jest sięgnąć z zewnątrz do zespołu przycisków sterujących fotelem. Nie wiedziałem, że to się nazywa easy entry.

jannaf:
Jeżeli jest to tylko"dubel" przycisku przesuwającego fotel to dlaczego ma on dwie pozycje spoczynkowe, a nie powraca samoistnie na miejsce "środkowe". Myslę, że jest jakaś inna filozofia w tym tajemniczym guziczku. :-\

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej