Autor Wątek: kontrola trakcji  (Przeczytany 2927 razy)

Offline bart01

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
kontrola trakcji
« dnia: Styczeń 21, 2017, 19:25:27 pm »
Witam wszystkich, na wstepie napisze ze jestem swieżak na forum, od kilku tygodni jestem w posiadaniu X 2,5 03r.
Mam kilka usterek wiekszych i mniejszych i powoli chcialbym sie ich pozbyc.
1- pali sie check na desce, po wpieciu pod komp wyskakuje bład P1646 i opis do tego -usterka popocniczej pompy paliwa, z tego co czytam to jest to jakas sonda a nie pompka.
2- po zapaleniu auta przycisk ESP reaguje normalnie, tzn po nacisnieciu na desce zapala sie znaczek i po ponownym nacisnieciu gasnie i jest ok dopóki na rusze. Po kilku metrach zapala sie kontrolka ESP na desce i swieci cały czas a system nie działa bo sprawdzałem na zakretach, gdzie szukac usterki? ABS działa poprawnie.
3-mam standartowe radio i jest podswietlone o wiele słabiej niz klimatronik i cała rezszta, jest jakas regulacja podswietlenia?

Narazie tyle , z góty dzieki za pomoc i pozdr dla wszystkich kociarzy  ;)

Offline Mustafa7557

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: kontrola trakcji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2017, 15:42:14 pm »
A na zegarach nie robi ci się od czasu do czasu choinka?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka


Offline bart01

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: kontrola trakcji
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2017, 15:47:23 pm »
Nie, zegary działaja poprawnie ale zauwazyłem ze czasem dziwnie sie zachowuje auto na kilku pierwszych metrach, tak jakby go cos trzymało i nie ma mocy, wtedy kontolka od esp pulsuje a jak zaswieci sie na stałe to mu przechodzi i normalnie jedzie, i tylko przy ruszaniu dzieją sie takie rzeczy.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: kontrola trakcji
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2017, 21:03:20 pm »
Prawdopodobnie masz uszkodzony któryś z czujników abs (albo koronkę), dlatego komputer myśli, że jedno z kół wpadło w poślizg i przyhamowuje drugie i stąd spadek mocy, ale jak system już się zorientuje, że winą nie jest poślizg tylko elektronika to wyłącza esp i wszystko wraca do normy. Spróbuj mocno przyhamować (wtedy jak esp świeci ciągle), tak żeby koła się zablokowały, jak włączy się abs, to oznacza, że to nie wina czujników, tylko modułu esp. Ale z tego co wiem jest on zintegrowany z abs i znajduje się na pompie abs.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline S123

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: kontrola trakcji
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2017, 22:58:12 pm »
Przyczyn może być dużo więcej. Diagnostyka potrzebna.

Offline bart01

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: kontrola trakcji
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2017, 09:32:39 am »
ABS działa poprawnie i nie blokuje kól, spróbuje zacząc od wymiany modułu esp.
Dzieki i pozdr