Autor Wątek: Kot zjadł płytę CD...  (Przeczytany 2199 razy)

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Kot zjadł płytę CD...
« dnia: Styczeń 17, 2017, 21:34:09 pm »
Witam wszystkich.
Tak jak w temacie, już dawno temu odtwarzacz w moim stype pożarł płytę i w żaden sposób nie chce jej oddać, ktoś się spotkał z czymś takim? Raczej bez rozbierania się nie obejdzie, jak dostać się do radia? Jak macie jakieś pomysły to proszę o pomoc, myślałem też o jakiejś rozbudowie tego, typu emulator zmieniarki, eksperymentował ktoś? Same CD to trochę słabo.

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Kot zjadł płytę CD...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2017, 22:14:27 pm »
Jak rozumiem masz kolego model polifcie, dlatego musisz wyjąć całą konsolę środkową, a zacznij od ramki, która jest na tzw. sprężynki. po prostu poważ ją do przodu i zdejmij. Później rozkręć śrubki -chyba 4szt.- i rozbierz górną część radia. Co do tuningu = robiłem to ze starszym modelem i zamontowałem zwykłe mp3 podłączając je do tylnego gniazda lub zamontowałem też Adapter na kasety, też dawał zajefajny efekt i czysty dźwięk, ktoś kiedyś pisał, że w polifcie montował czytnik do SD, ale nie pamiętam jak to robił. Sprawdź w archiwum klubu, po to jest. Powodzenia. :-V 
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Kot zjadł płytę CD...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2017, 12:10:04 pm »
trochę szperałem właśnie, interesuje mnie podłączenie emulatora zmieniarki,ale nie mam pojęcia jaki kupić żeby pasował, model po ostatnim lifcie

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Kot zjadł płytę CD...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2017, 12:28:08 pm »
Mechanizm slot-in w CDkach często się blokuje niestety.
Czasem pomaga naciskanie eject i delikatne wpychanie w tym samym czasie innej płyty CD.
Chodzi o to by drugą płytą lekko uderzyć w płytę będącą w napędzie. Ta się cofając odblokowuje na rolkach.

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Kot zjadł płytę CD...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2017, 14:45:02 pm »
spróbuję w ten sposób

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Kot zjadł płytę CD...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2017, 07:51:07 am »
Jaguar stosował w swoich samochodach zmieniarki Alpine, z tego co wiem od ludzi, którzy coś robili, albo zmienisz wtyczkę w nowym na starą, albo zastosujemy jakiś model Alpine.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 283
  • Kocham to forum
Odp: Kot zjadł płytę CD...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2017, 12:25:13 pm »
Ja borykam się z odwrotnym problemem.  CD w aucie nie łyka płyty więc nawet nie wiem czy laser działa.  Rozebrałem na elementy, wyczyściłem posprawdzałem podłączyłem.  Kilka razy było słychać silniczek i chropotanie zębatki .  Niestety nie ruszyło a po naciśnięciu klawisza CD pokazuje na wyświetlaczu CD ERROR.
Poddaję się z braku czasu i kupuję używkę.  Małe spostrzeżenie.  X type ma takie samo CD ale różnica w cenach tych do s type a x type jest znaczna, dlatego kupuję całe radio do x type za 70 zł.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Kot zjadł płytę CD...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2017, 06:04:34 am »
Na twoim miejscu dołożył bym parę groszy i kupił oryginał, mogą być później jakieś niezgodności i znowu nie będzie Ci działało, po za tym przy sprzedaży klient będzie myślał, że coś było grzebane. Jak sprzęt kosztuje więcej tzn. że musi mieć coś więcej, myślę tu o funkcjach i jakości. Dlatego ja wolał bym dołożyć i kupić dedykowany model.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

1984007

  • Gość
Odp: Kot zjadł płytę CD...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2017, 23:43:57 pm »
Słabo go karmiłeś...

Offline Blik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Kot zjadł płytę CD...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2018, 19:22:09 pm »
Koledzy mi najpierw nie widziało płyty która była w środku nie chciało jej wysunąć ale po wielu  próbach się udało . Gdzieś doczytałem żeby dmuchnąć w otwór gdzie wkładamy płytę więc delikatnie włożyłem do środka pistolet że sprężonym powietrzem , następnie przedmuchem i wszystko wróciło do normy Gra Przełącza Wciąga i Wysówa.
A miałem komunikat CD Error i nic kompletnie nie działało ,więc warto zacząć od tego a już miałem radio wyciągać. Pozdr