Autor Wątek: Wymiana żarówki pozycyjnej  (Przeczytany 2748 razy)

Offline pablo87

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • S-type 2004 r
Wymiana żarówki pozycyjnej
« dnia: Styczeń 07, 2017, 12:14:28 pm »
Witajcie
Czy wymiana żarówki pozycyjnej (przód od strony pasażera) wymaga zdejmowania klosza / zderzaka ? Nie wiem od której strony się za nią zabrać. Czy da się ją wymienić bez demontowania połowy przodu? Próbowałem ją wyciągnąć ale ani drgnie, a nie chce wyrządzić więcej szkód.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Wymiana żarówki pozycyjnej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:44:16 pm »
U mnie wystarczy zdjąć osłonę pasa górną.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline pablo87

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • S-type 2004 r
Odp: Wymiana żarówki pozycyjnej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2017, 17:24:20 pm »
A dalej??? Zdjalem osłonę(plastik na 4 spinki) dotykam przewodu żarówki ale nie wiem jak ja wyciągnąć / wykrecic ? Nie chce na sile wyciągać żeby nie zrobić gorzej

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.456
Odp: Wymiana żarówki pozycyjnej
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2017, 17:41:41 pm »
Juz nie pamietam jak tam było ale albo na wcisk albo w takim plastikowym oringu który trzeba przekrecic w lewo o. 90 stopni
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Wymiana żarówki pozycyjnej
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2017, 22:41:06 pm »
Mówimy o żarówce W5W tak? Wymienia się tak jak napisał Driv3rrrr, no chyba że z czasem rozszedł się wichajster, którym się wykręca i wkręca oprawę tej żarówki. Załączam foto jak powinna wyglądać ta oprawa, a na zielono zaznaczona jest część, która wystaje z obudowy lampy i służy do odkręcania. Rozwiązanie jest tak niewygodne w użytkowaniu, że naprawdę gratuluję Fabryce  :-tylko Nie wiem co było w 2004 r., ale chyba do plastiku tych opraw zaczęli dodawać tektury a może Vibovitu, bo u mnie przynajmniej w obu lampach te wystające elementy już cztery lata temu rozleciały mi się w rękach. Nie wiem, czy nie zauważyłeś tych wichajstrów, czy masz je urwane. Jeśli nie zauważyłeś no to nie ma problemu, a jeśli urwane, to problemem jest wyjęcie oprawy w taki sposób aby żarówka nie wpadła do wnętrza lampy, bo wtedy to trzeba będzie wymontować lampę i ją rozkleić. Jeśli jednak uda się wyjąć, to na Allegro kup dwie wiązki do lamp przednich, kosztują grosze, pasują z każdego rocznika, weź lutownicę i zrób "przeszczep" tych opraw gdzieś na kablu. Ja tak zrobiłem i działa. Kupiłem od lamp z 2001 r. i plastiki były bez zarzutu względem tych z 2004, więc widać nie wszystkie roczniki, nawet te wcześniejsze, mają problem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 22:46:02 pm wysłana przez Zdrapciooh »
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline pablo87

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • S-type 2004 r
Odp: Wymiana żarówki pozycyjnej
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2017, 22:53:44 pm »
Dzięki za podpowiedź. Te plastiki wystające z W5W zauważyłem od razu ale nie sposob je wyjąć. Z dostępem jest ok ale próbując je wyjąć ręką czy przekręcić prawo/lewo nawet myślą drgnąć. Jeśli takie całe wiązki są do kupienia to jutro spróbuję wyciągnąć je kombinerkami może coś się ruszy.