Autor Wątek: Ślizgnięcie opony przy skręcaniu  (Przeczytany 2056 razy)

silionus

  • Gość
Ślizgnięcie opony przy skręcaniu
« dnia: Styczeń 01, 2017, 09:46:19 am »
Cześć, zawsze z rana gdy jadę do pracy muszę wykonać ostry skręt o 90 stopni. I przy tym skręcie mam wrażenie, tak jakby był poślizg, jakby się koło urywało. Nie towarzyszy temu żaden dźwięk, tak jakby się opona przewracała - jakiś luz. Czy wiecie co to może być?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Ślizgnięcie opony przy skręcaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2017, 11:27:36 am »
Stawiam na tuleje wahacza (w bananie) albo sworzeń
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Ślizgnięcie opony przy skręcaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2017, 13:46:24 pm »
Podłączyłbym się pod ten temat.Mam odkumentowan wrażenie że przy skręcie ostro o 90st ślizgają mi się koła.Pośliznąłem się rok temu przodem a niedawno w podobnej sytucji tyłem.Zawsze jest to na zimowych oponach i gdy jest wilgotno.Nie sądzę że jest to nadmierna brawura albo ślizgawka,mam wrażenie że przy dużym kącie skrętu jakby tracę przyczepność.Czy może to być spowodowane np. zbyt wąską oponą ,bo jest 215?Zbieżność i kąty już wykluczyłem,luzów niby(?) nie ma.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Ślizgnięcie opony przy skręcaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2017, 16:13:43 pm »
Może być też miękka ściana opony. Wtedy zbytnio się odksztalca i jest wrażenie płynięcia i braku sterownosci
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Ślizgnięcie opony przy skręcaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:59:29 am »
Zimowe kapcie są miękkie i kładą się w zakrętach przy dużej masie auta.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Ślizgnięcie opony przy skręcaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2017, 13:12:14 pm »
Zimówki są na śnieg i lód, a nie na piasek i wodę. Druga sprawa to lamelki powodują dodatkowo że bieżnik sie poddaje dlatego też takich opon nie można wyrównywać jak są różnej wysokości bo się zawijają. Noga z gazu

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Ślizgnięcie opony przy skręcaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2017, 15:36:56 pm »
Cześć. Miałem coś podobnego. Przyczyną był wariujący czujnik ABS. Przy maksymalnym skręcie czujnikowi zdawało się że wpada w poślizg i włączało się ESP na jednym przednim kole, zależnie od tego w którą stronę się skręcało i stąd to wrażenie urywanych kół. Niedługo później wyświetlił się komunikat "ABS Fault" "DSC not available", czyli usterka ABS i wyłączenie ESP. Kiedy był wyświetlany komunikat błędu uczucia "ślizgania" nie było, ale po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika komunikat znikał po chwili od rozpoczęcia jazdy, ale "ślizganie" zaraz wracało, a potem znowu komunikat i etc etc.
W moim przypadku wystarczyło oczyścić wszystkie cztery czujniki łącznie ze stykami. Cztery ponieważ nie chciało mi się dochodzić, który z nich zgłupiał. Problem zniknął, ani nie ma ślizgania, ani błędu. Na Twoim miejscu zacząłbym od czyszczenia czujników z przodu, sprawdzić czy coś się poprawiło a potem z tyłu. W najgorszym przypadku, przykro mi, z przodu nie obejdzie się bez wymiany całej piasty.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport