Autor Wątek: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2  (Przeczytany 2555 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« dnia: Grudzień 23, 2016, 19:04:07 pm »
Przed nami Nowy Rok, więc po pierwsze wszystkim życzę spełnienia marzeń i bezawaryjności kotów, po drugie mam pytanie: czy swap z widlastej szóstki na 4.2 to wielki problem dla mechaników? Idzie nowy rok, nowe wyzwania, nowe akcyzy, nowe plany na przyszłość...ja już się rozglądam za czymś mocniejszym i wg. mnie na chwilę obecną najrozsądniejszą opcją jest zakup silnika 4.2 i przełożenie go w miejsce aktualnego. Na pewno ktoś już na tym forum robił takie operacje na sercu kota, stąd moje pytanie. Podejrzewam, że po przekładce na 4.2 trzeba też poprzekładać moduły, ale jak wygląda sytuacja, gdy mam model przedliftowy v6 3.0, a chcę wsadzić 4.2 po pierwszym/drugim lifcie? Dużo podzespołów dochodzi do przełożenia? Jeśli tak, to czy wiązki sprzed liftu będą nadawać się do modułów po lifcie? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie :)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.281
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2016, 19:29:29 pm »
Sprzedaj 3.0, dołóż i kup 4.2 poliftowe.

Taki swap wyjdzie ok. 2-3 razy taniej niż przekładanie silnika.

Mocniejszy silnik - przydałoby się wzmocnić hamulce, zawieszenie.

Gdybym miał na miejscu dawcę to po lekturze schematów próbowałbym. Kupowanie silnika, przekładka i późniejsze polowanie na wszystkie brakujące graty to słabe rozwiązanie.

PS. W tego typu projektach warto pamiętać o zasadzie:

"If you want to build a fast car, first start with a fast car."
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2016, 19:54:13 pm »
Yoohas, dziękuję za odpowiedź :) Nie chciałem się do końca ujawniać z "zakamuflowaną" opcją, ale widocznie idą święta i czas szczerych rozmów nastał i na forum :) Dojrzałem na internecie fajne, sprawne (wg sprzedających) angliki z silnikami 4.2 w rozsądnych pieniądzach (3.5 tyś - 6 tyś zł). Mój plan był taki, aby kupić sprawnego anglika powiedzmy za 4 tyś, ściągnąć go i przełożyć serce z całym niezbędnym osprzętem :)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2016, 19:58:59 pm »
Do polifta nie opłaca sie wkładać silników z polifta. Po primo silnik, po drugie skrzynie tez trzeba wtedy zmienić, wiązka, sterownik, kodowanie wszystkiego. Krótko mówiąc poplyniesz z kasą i nie wiaodmo czy to wszystko bedzie latać. To nie audi ze wkładasz sobie z 1.8 na 2.7 biturbo i to prawie jest plug'n play
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2016, 20:08:56 pm »
Dziękuję Driv3rrrr za odpowiedź. Oczywiście kupując anglika silnik, skrzynie i wszystkie moduły/wiązki miałbym na stanie, kazałbym przełożyć wszystko co niezbędne aby auto jechało :) Poza tym myślałem o Tobie dzisiaj Driv3rrrr :D Potrzebuję kogoś z komputerem kto powie mi, co może dolegać mojemu kotowi. Zalewne za chwilę podeślę Ci PW :) A co do przekładki to jednak nadal mnie korci :)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2016, 20:23:07 pm »
Zapędy fajne masz ja w swoim myślę dołożyć kompresor od 4.2 ale pewnie też wyjdzie bez sensu?
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.281
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2016, 20:53:37 pm »
Jak komuś mocy za mało to niech dowali jakieś porządne śmigło, przynajmniej TD-04.

Postawić to na jakimś dobrym sterowniku i naprzód. Bawić się z mapami, próbować dobić do 500 KM.

Po drodze skrzynia polegnie, dziury w tłokach się porobią albo korby ukręcą ale co tam ;) Zabawa musi być.

Dla mnie kombinowanie z turbo to najfajniejsza zabawa.

Obecnie przekładam do gołej budy kompletną wiązkę z nowszego modelu i naprawdę jest masakra. Światła przednie, tylne, czujniki do sterowania silnikiem, czujniki ABS, czujniki prędkości, wstecznego - wszystko inne. I to w zwykłej wiązce - żaden CAN-BUS czy MOST.

W S-type - nie znam się na tym modelu ale spodziewam się, że zupełnie niewarte zachodu.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2016, 08:38:30 am »
Dziękuję Yoohas za słowa otuchy i pocieszenia :D

Szwagier, kilka dni temu widziałem sam kompresor na angielskim ebayu za 400 funtów, teraz już go nie widzę, pewnie poszedł albo źle szukam.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2016, 11:28:12 am »
Może coś takiego lepiej hmm.... :-clap
https://m.youtube.com/watch?v=QD3YUkVX81w
:)

s-type 4.0 2000r

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2016, 15:45:03 pm »
Szwagier, jak dla mnie to szkoda maski (mimo wszystko).

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mojego silnika - nie chcę zaśmiecać forum nowymi wątkami, więc pytam: czy to jest normalne, że po zapaleniu silnika na P, po dodaniu gazu mam odcięcie obrotów przy ok 3 tyś.? Podczas jazdy normalnie wkręca się w pełen zakres obrotów, silnik pracuje dobrze, na desce nie ma żadnych niepokojących kontrolek.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2016, 16:33:52 pm »
Tak ma większość mój też fabrycznie tak jest
:)

s-type 4.0 2000r

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Swap silnika z V6 3.0 na 4.2
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2016, 20:20:43 pm »
Dziękuję za odpowiedź :)