Autor Wątek: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?  (Przeczytany 2117 razy)

lolnik904

  • Gość
USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« dnia: Grudzień 23, 2016, 07:39:51 am »
Witam serdecznie wszystkich.
 Mam takie problem. Samochód nie grzeje na wolnych obrotach.Po dodaniu gazu grzeje normalnie. Wymieniona pompa wody, termostat, uszczelniony układ, wymieniony zbiorniczek wyrównawczy. Ostatnio jak jechałem wywaliło mi przez przelew w zbiorniczku wyrównawczym płyn. Myślałem, że to przez sprzęgło bo akurat w tym momencie padło. Rano jak odpalam samochód nie chce pracować - załączą się w tryb awaryjny przez 50 metrów. Poźniej coś załapie i jedzie normalnie. Słychać jeszcze bulgotanie przy odpaleniu samochodu. Wymienione cewki oraz świece. Czy to będzie uszczelka pod głowicą? Czy ktoś z Was wymieniał. Jaguar X-Type 2.5 Jaki orientacyjny koszt :) będę wdzięczny za pomoc.

http://sklep.v12.com.pl/p/pl/1659/zbiorniczek+wyrownawczy+c2s46861.html

Taki kupiłem zbiorniczek. Potrzebna będzie zmiana na orginał na początek. Co Wy na to. Żeby nie pchać się odrazu w wymianę uszczelki pod głowicą. Już wszystko jest zrobione co możliwe w tym samochodzie.
Przepraszam, termostat jednak nie był wymieniony oraz pompa wody. Może od tego zacząć?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2016, 12:31:13 pm wysłana przez Choina »

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2016, 09:35:57 am »
zacznij od najtańszego a mianowicie sprawdź czy rurki przelewowe są drożne do tego zbiorniczka dmuchając w nie. Może tu pies pogrzebany że ci sie odpowietrzyć nie może

lolnik904

  • Gość
Odp: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2016, 09:56:47 am »
SUPER, ZACZNĘ OD TEGO.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:25:36 pm »
no i czy poziom płynu jest ok. Układ dobrze odpowietrzony?

Osobną kwestią jest stan nagrzewnicy - może być zakamieniona i będą identyczne efekty

Offline kleber

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:08:37 am »
tak tylko nie bedzie wywalać płynu.
Nie chce straszyć ale mi to wygląda na uszczelki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2016, 11:22:05 am wysłana przez MicGin »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2016, 11:47:07 am »
Podjedz do warsztatu który ma tester albo kup sobie nawet taki jednorazowy. Badanie na goracym silniku trwa maks 10 min
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

lolnik904

  • Gość
Odp: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2016, 09:04:02 am »
Cześć. Wymieniłem wczoraj pompę wody na wszelki wypadek. Dalej to samo. Płyn dalej wyrzuca.
Ostatnio rano mam taki problem. Zapalam silnik i samochod wskakuje w tryb awaryjny. Muszę potrzymać samochód chwilę z pedałem wciśniętym do końca. Wtedy coś załapie. Na gazie chodzi idealnie.
Udało mi się wyłapać błędy:
P0300,301,303,305 oraz P1313.
Nowe świece są założone. Cewki też.
Driv3rrrr chyba masz rację. Trzeba będzie zrobić test. Obawiam się, że to będą uszczelki.
Czy ktoś z Was może polecić Warsztat w Warszawie? Jakie są orientacyjne koszty? W 2 tys. się zmieszczę?

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2016, 14:20:48 pm »
Właśnie czytałem ogłoszenie i przyszło mi do głowy: omiń na krótko parownik - daj złączkę na jego miejsce w instalacji wodnej

lolnik904

  • Gość
Odp: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2016, 14:39:26 pm »
Zamówiłem już tester na CO2. Dzisiaj pojawiła się taką dziwna maz w zbiorniku. Coś tłustego i brazowego
Jeszcze przy odpaleniu słychać bulgotanie wody. Chyba czeka mnie najgorsze. Możecie kogoś polecić w Warszawie. Ostatnio robiłem wszystko U Rafała z Piastowa ale boję się ze teraz nie będzie miał na to czasu. Potrzebuję go szybko zrobić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 17:21:48 pm wysłana przez Choina »

lolnik904

  • Gość
Odp: USZCZELKA POD GŁOWICĄ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2016, 15:34:30 pm »
Witam, czy możecie mi polecić kogoś w Warszawie kto mi zrobi te uszczelki?