Autor Wątek: Alpine premium audio uprgade  (Przeczytany 2159 razy)

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Alpine premium audio uprgade
« dnia: Grudzień 14, 2016, 10:00:55 am »
Cześć,

Czy jeśli auto fabrycznie nie ma premium audio, to czy można bez problemu doposażyć je w system Alpine? Mam na myśli wiązkę elektryczną.

Co jest potrzebne, żeby skompletować taki zestaw? Jak rozumiem wzmacniacz, głośniki w półkę, głosniki w drzwi, a co z wysokotonowymi? I jak to generalnie gra? Mam spore wymagania.

Czy da się ewentualnie zastąpić alpine jakimś customowym rozwiązaniem? Mam wysokiej klasy 5-kanałowy wzmacniacz Focala i głośniki Morel. Kwestia tylko, czy da się skądś wyciągnąć analogowy sygnał liniowy?

z góry dzięki za podpowiedzi?
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Alpine premium audio uprgade
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2016, 10:23:40 am »
Jeżeli chodzi o premium to potrzebujesz radio premium,tylną półkę,ona jest z wzmacniaczem,głośniki od premium dwudrożne i ewenualnie jeszcze w orginale są dwa glosniczki z przodu nad nogami.Okablowania nie musisz zmieniać.Co do jakości dziwięku to brzmi to o wiele lepiej niż na zwykłym radiu...ale szału też mie ma,brzmi powiedział bym poprawnie,dla audiofila to na pewno  nie wystarczy...

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Alpine premium audio uprgade
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:01:23 am »
No to trochę bieda, bo właśnie liczę na coś więcej, niz "poprawnie". Nie widziałem w tym temacie zbyt wielu informacji na forum, więc może po prostu szlaki nie są przetarte. Już raz poprawiałem "niepoprawialną" fabryczną instalację.

Najwyżej dźwięk V8 wynagrodzi ;)

dzięki
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Alpine premium audio uprgade
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:01:49 am »
Cena do jakości brzemienia jest naprawdę słaba. Standardowe jest kiepskie, Alpine jest poprawne - nic więcej.

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Alpine premium audio uprgade
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:12:28 am »
Ale rozumiem, że po podłączeniu samego wzmacniacza do instalacji już na głośniki pójdzie sygnał wzmocniony? Trochę dziwi brak umiejscowienia głośników wysokotonowych w sensownym miejscu.
Bez wzmacniacza nawet nie ma sensu podłączać afertmarketowych głośników...

Te same głośniki alpine były w XJ/X-type? Widzę do S nie ma praktycznie na allegro, ale do innych już się znajdą.

Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: Alpine premium audio uprgade
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2016, 14:16:29 pm »
W pierwszym lifcie 2002-2004 są dwa głośniki niskotonowe w półce tylnej oraz 4 głośniki dwudrożne w każdych drzwiach. Do tego dochodzi wzmacniacz z lewej strony bagażnika nad czytnikiem nawigacji o mocy 4 x 80 Wat.   :-tylko

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Alpine premium audio uprgade
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2016, 14:38:30 pm »
odpuść sobie temat chyba że jesteś maniakiem oem i żadne inne rozwiązania poza fabrycznymi nie wchodzą w grę. Gra to słabo

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: Alpine premium audio uprgade
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2016, 14:40:11 pm »
Pany a jak odróżnić radio premium od zwykłego w polificie ?  :-thank