Autor Wątek: Przerywacz kierunkowskazów lub cos co odpowiada za czestotliwość migania  (Przeczytany 1476 razy)

1984007

  • Gość
Witam mam problem z kierunkowskazami, jakis czas temu wymieniłem żarówki w kierunkowskazach po kilku miesiącach zaczęły się problemy, ponownie wymieniłem żarówki po czym przełącznik kierukowskazów a problem występuje nadal. Występuje ponieważ pojawia się niespodziewanie raz na jakiś czas. Przy włączeniu kierunkowskazu miga     tik.tik...tik.tik...tik.tik...tiktiktik.tiktiktiktiktik...tik.tik...tik.tik... a na wyswietlaczu pojawia sie błąd który po ponownym włączeniu kierunkowskazów znika bo juz działają poprawnie, obecnie sytuacja zaczyna zdarzać się coraz częściej.
Moje pytanie jest takie, czy ktoś się orientuje czy w s typie po lifcie jest przerywacz kierunkowskazów i gdzie sie znajduje, czy może być powodem mojego problemu?

Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Przerywacz kierunkowskazów lub cos co odpowiada za czestotliwość migania
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2016, 23:50:14 pm »
A sprawdziłeś czy na pewno  wszystkie  żarówki świecą  w momencie zbyt szybkiej pracy przerywacza
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Przerywacz kierunkowskazów lub cos co odpowiada za czestotliwość migania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2016, 08:57:46 am »
Co prawda nie w Jagu, ale miałem podobnie w jednym z samochodów.
Od strzałą kupiłem nowy przekaźnik i działało ok... do pewnej chwili i problem powrócił.
Finalnie okazało się, że skrzynka z przekaźnikami dostawała wody z zewnątrz i wilgoć powodowała te objawy.
Lalo się na nie przez zawalony odpływ z podszybia + w pasowanie dolnej i górnej obudowy dałem trochę silikonu robiąc tym samym uszczelkę.

1984007

  • Gość
Odp: Przerywacz kierunkowskazów lub cos co odpowiada za czestotliwość migania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2016, 17:00:01 pm »
Wszystkie żarówki świecą, dwa razy je wymieniałem natomiast nie wiem gdzie szukać przerywacza.

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 255
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Przerywacz kierunkowskazów lub cos co odpowiada za czestotliwość migania
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2016, 21:33:29 pm »
Sprawdź, czy żarówki mają moc taką, jak podana w instrukcji obsługi.
Odmienny wat'arz lub na przykład zamiana żarówki na led też wywołuje takie "anomalie".
Powodzenia.

Offline Dadussi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: Przerywacz kierunkowskazów lub cos co odpowiada za czestotliwość migania
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2016, 16:51:05 pm »
witam również mam taki problem, próbowałem wymieniać wszystkie żarówki na standardowe itd... problem jest nadal
również dołączam sie do prośby gdzie znajduję sie przekaźnik, przerywacz kierunkowskazu bo na pewno nie w samym przełączniku świateł itd bo to też wymieniłem i nic nie dało  :-help
Jaguar S-Type 2,5 V6 2003r

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Przerywacz kierunkowskazów lub cos co odpowiada za czestotliwość migania
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2016, 20:35:26 pm »
Być może jestem w błędzie, bo sprawdzałem na szybko, ale na schemacie elektrycznym nie zauważyłem nic takiego, jak przerywacz kierunkowskazów. Wygląda tak jakby przełącznik dawał sygnał na zegary, a stamtąd idzie do FEM (przednie kierunki) i REM (tylne kierunki). Moduły dają prąd na odpowiednie żarówki i na tym koniec. Oczywiście obwód idzie jeszcze przez bezpiecznik, ale nie ma nic o przerywaczu. Znalazłem za to, być może cenną wskazówkę:  TURN SIGNAL REPEATER LAMP ACTIVATE: TO ACTIVATE, FEM SWITCHES CIRCUIT TO GROUND (PULSED)

Może warto posprawdzać masy w aucie?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2016, 21:21:56 pm wysłana przez ArturP »