Autor Wątek: problem z otwieraniem szyby  (Przeczytany 1233 razy)

hary0087

  • Gość
problem z otwieraniem szyby
« dnia: Listopad 28, 2016, 21:13:12 pm »
Witam wszystkich. Mam problem z szybą od strony kierowcy a mianowicie chodzi o to że nie opuszcza się a mechanizm słychać. Kiedy powinna już być na samym dole opuściłem ją rękoma i zeszła swobodnie na sam dół. Do góry idzie lecz nie domyka się do końca jakieś 5mm  i znów musiałem podsunąć ręcznie. Wszystko zaczęło się dzisiaj kiedy auto stało cały dzień na mrozie i w końcu musiałem z niego skorzystać. Spróbowałem opuścić szybę lecz mechanizm nie dawał rady gdyż przymarzła wiec go nie męczyłem więcej. Przejechałem jakieś 20km autko już było bardzo rozgrzane i chciałem spróbować ponownie ją opuścić i właśnie wtedy mechanizm słyszałem jak schodzi na dół a szyba stoi w miejscu. Co mogło się tam stać? Jak zdemontować tapicerkę żeby niczego nie pourywać? Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi :-thank

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: problem z otwieraniem szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2016, 01:15:02 am »
Pękły mocowania plastikowe te od szyby co  do zdjęcia tapicerki to powiem tak, banalnie proste znajdziesz kilka filmików na necie. Można kupić cały automat za niecałe 200 pln lub rzeźbić plasticzki z fokusa. 
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: problem z otwieraniem szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2016, 18:15:18 pm »
tapicerkę drzwi ściągniesz tak

https://www.youtube.com/watch?v=PIl_Fsy7BUk

możliwe że podobnie jak u mnie szyba przymarzła do uszczelki drzwi, mechanizm zjechał na dół i szyba wypadła z prowadnic.

hary0087

  • Gość
Odp: problem z otwieraniem szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2016, 22:20:18 pm »
Dzięki za odpowiedzi. W najbliższym wolnym czasie zabieram sie za to. Mam nadzieje że nic nie pękło a przynajmniej nic na to nie wskazywało ponieważ nie było nic słychać.  :-JCPF