Autor Wątek: XJ40 3.2 Starachowice  (Przeczytany 10149 razy)

Kapar

  • Gość
XJ40 3.2 Starachowice
« dnia: Listopad 27, 2016, 17:45:30 pm »
Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu choruję na Jaguary i szukam egzemplarza XJ40 dla siebie. Na giełdzie klasyków znalazłem takie oto cudo:

http://www.gieldaklasykow.pl/jaguar-xj6-xj40-1994-15000-pln-starachowice/

Gdzie: Starachowice
Rocznik: 1994
Przebieg: 204 000 km
Pojemność: 3 239 cm³
Moc: 209 KM
Cena: 15000 zł

Mój znajomy Jaguarowiec wypatrzył kilka rzeczy:
- chromy odchodzące od zderzaka z ryłu i z przodu
- po prawej trzecie, małe okienko w chromie, po lewej bez
- pobity odblask z tyłu po prawej
- brak pasków czyli prawdopodobnie cały malowany

Ktoś może widział to auto? Ja do Starachowic mam spory kawałek, bo jestem z Gdyni, więc przyda mi się trochę wiedzy speców z tutejszego forum, żeby oszczędzić sobie wycieczki, jeśli jest coś, co dyskwalifikuje ten egzemplarz. Z góry dziękuję za uwagi :)



Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2016, 20:07:52 pm »
"Carbon" we wnętrzu to jakiś kiepski żart... Czerwona wykładzina też mi jakoś średnio tam pasuje.
No i wycieraczka powinna wrócić na swoje miejsce, a nie zostawać centralnie przed oczami. Po 20km takiej jazdy chyba bym oszalał.

Offline dred

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
  • J@#$%ć biedę - czas spełniać marzenia.
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2016, 21:04:24 pm »
Ale pech, wczoraj przejeżdżałem obok......

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2016, 21:42:38 pm »
Wygląda mi na wersję SPORT.

Drobiazgi typu wycieraczka i chromy szybki nie martwią. Martwi jednak lakierowanie całego auta - są jakieś zdjęcia z tej operacji?

Bordowy dywanik jest fajoski, no i oryginalny ;)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2016, 22:06:53 pm »
Juz samo to "w pełni oryginał" nie pasuje bo przeciez malowany i zdekompletowany czyt. Need for Speedowy Carbon.
- tak jak wyzej wspomniana wycieraczka nie na swoim miejscu, jak ktos ma zeza to moze mu nie bedzie przeszkadzac
- radio nieoryginalne
- Need for Speedowski Carbon do wyrzucenia, musialbys sie naszukac oryginalnego drewienka
- wykladzina "burdelowska czerwien" mozna jakos ja jeszcze zniesc zalezy co kto lubi i do zweryfikowania czy byly takie w oryginale
- to cos na slupku przednim lewym kierowcy, tam gdzie szyba
- palaca sie czerwona kontrolka na jednym tylko zdjeciu z lewej strony zegarow, tylko nie moge sie dopatrzec co to... do sprawdzenia
- prawy slupek w chromie + zobacz jaka szpara jest na jego laczeniu z listwa dachowa
- sam kolor BRG nie jestem pewien czy to rzeczywiscie ten odcien, moze potwierdzi ktos z lepszym wzrokiem
- na tylnim zderzaku prawa strona, odblask pekniety + wyrozniajaca sie srodkowa srubka
- lewy wydech lezy nizej od prawego
- ostatnia fotka ze zblizeniem na drzwi kierowcy - na progu widac jakies odbarwienie czy schodzacy lakier ? bo watpie ze to brud

Zalezy czego oczekujesz od auta, jesli ma sluzyc na co dzien lub do przejazdzek weekendowych i nie przywiazujesz mocnej uwagi do oryginalu to ogolnie auto nie wyglada zle, w wiekszosci kompletne, musialbys wymienic drewno w tunelu srodkowym, naprostowac wydechy, zmienic ta ramke w chromie aby sie nie gryzlo i tyle, wsiadac i jechac.
Standardowo sprawdzic mechanike i upewnic sie co do rdzy. Zapisz sobie wymienione wady i targuj cene.

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2016, 22:39:01 pm »
O ile mnie pamięć nie myli, to ten egzemplarz był we wrześniu za grubo ponad 20 tyś. wystawiony... widocznie brak chętnych na zakup, spowodował obniżkę ceny... albo urealnienie jej w stosunku co do stanu auta...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2016, 23:05:15 pm »
Jak wprowadza ta akcyze to zdrozeje do 25tysi :)

Kapar

  • Gość
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2016, 23:50:59 pm »
Dziękuję Panowie za uwagi :)

Co do carbonu, to obecny właściciel ma już drewno do tego panelu, ale na zdjęciach jeszcze nie założone. Trochę martwią mnie odchodzące uszczelki od progów, bo widać to też na innych zdjęciach z otwartymi drzwiami od strony kierowcy.

Czerwone podłogi prawdopodobnie oryginale w tych modelach


Kontrolka na desce, która się świeci, to z kolei prawdopodobnie przepalona żarówka.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 00:11:14 am wysłana przez Kapar »

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2016, 08:28:27 am »
Tak jak pisałem - to jest SPORT. Bordowa wykładzina była oryginalna. Do tego specyficzny krój foteli, drewno, znaczki na błotnikach i blenda w tylnej klapie. Wszystko się zgadza jeśli chodzi o wersję.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2016, 15:17:55 pm »
Pod tą okleiną na tunelu pewnie jest zniszczone drewno więc jak ktoś się uprze to można to zerwać i dać do renowacji, zwłaszcza że reszta drewna (przed pasażerem, drzwi kierowcy) też jest słaba... Albo tak wyszło zdjęcie.

Odnosząc się do wpisu przedmówcy, jeśli jest to wersja sport (rzadko spotykana w tym modelu?) do tego, z innymi fotelami,  wykładziną (dla mnie fajna) i kompletem znaczków, o które ktoś musiał zadbać jeśli faktycznie był cały malowany bo u pierwszego lepszego druciarza pewnie by poginely. Może warto się zastanowić?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2016, 16:17:11 pm »
Ekspertem w tym temacie na pewno nie jestem... ale porównując z XJ40 w wersji Sport naszego forumowego kolegi Ojciec (na marginesie pięknie odrestaurowanego), to ten z ogłoszenia ma inne tylne światła i grill z przodu podobny ale jednak inny... i czy też czasem XJ40 w wersji sport nie miał na tarczach zegarów napisów ,,Jaguar Sport"...?
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2016, 17:38:44 pm »
Jeśli dobrze kojarzę użytkownik Ojciec posiada XJR a to znaczna różnica.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2016, 18:29:15 pm »
Karbon jest na tunelu nie bez powodu. Drewno środkowego kokpitu zazwyczaj jest w najgorszym stanie i praktycznie nie da się go odnowić. Należałoby położyć nową okleinę.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline AdaM

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
  • "Garage, space, pace."
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2016, 19:39:35 pm »
Tak to jest wersja sport nie mylić z XJR  :-bry
Jaguar XJ40 Sovereign 1987r
Jaguar XJR XJ6 1992
Jaguar XJR x350

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: XJ40 3.2 Starachowice
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2016, 20:09:44 pm »
O ile mnie pamięć nie myli, to ten egzemplarz był we wrześniu za grubo ponad 20 tyś. wystawiony... widocznie brak chętnych na zakup, spowodował obniżkę ceny... albo urealnienie jej w stosunku co do stanu auta...
Brak chętnych.  Kto z was kupi dzbuka  zamiast jajka bo to auto jest właśnie jak takie jajko niespodzianka. Niespodzianka w cudzysłowiu. Nie dziwię się że  cena spadła a i tak się jeszcze nie sprzedał
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM