Autor Wątek: Samoczynnie włączający się nadmuch kabiny i samoczynnie migające światła  (Przeczytany 2404 razy)

Offline George

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • S-Type 4.2
Witajcie,

Mam problem z samoczynnie włączającym się nawiewem kabinowym.
Nadmuch włącza się co jakiś czas na maksa i tak wentyluje kabinę przez około 2 minuty, po czym sam się wyłącza i to się powtarza cyklicznie - nie wiem jaki jest odstęp między kolejnymi włączeniami, bo wszystko dzieje się podczas gdy auto jest wyłączone i zaparkowane.
Druga rzecz to samoczynne miganie kierunkowskazami, co jakieś 20 -30 minut miga tak jakby przezbrajał się alarm.
Te dwie rzeczy dzieją się gdy auto stoi nieużywane dlatego przypuszczam że może to być głównym powodem rozładowywania akumulatora (pierwsze mrozy w nocy spowodowały że nie uruchomiłem auta po 24 godzinnym postoju).

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnymi objawami w s-typie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Samoczynnie włączający się nadmuch kabiny i samoczynnie migające światła
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2016, 23:04:45 pm »
Te samoczynne miganie, to tylko kierunki czy światła też?

Offline George

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • S-Type 4.2
Odp: Samoczynnie włączający się nadmuch kabiny i samoczynnie migające światła
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2016, 06:38:42 am »
Tak tylko żółte światła, pojedyncze krótkie mignięcie. W tym czasie nie szczęka zamek wszystko odbywa się bezgłośnie...

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Samoczynnie włączający się nadmuch kabiny i samoczynnie migające światła
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2016, 07:29:24 am »
W takim razie nie bardzo wiem jak pomóc. Gdyby mrugały również światła, to prawdopodobnie byłby ten sam problem, który pojawił się u mnie, a rozwiązanie opisałem w przedostatnim poście w tym wątku http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,23727.30.html

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Samoczynnie włączający się nadmuch kabiny i samoczynnie migające światła
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2016, 09:41:26 am »
Samoczynny przedmuch kabiny po zamknięciu auta to jest opcja, którą można włączyć bądź wyłączyć. Nie wiem dokładnie w jakim czasie następuje to dmuchanie, wydaje mi się że ok. 30 min od zamknięcia auta, ale nie powinno być dłużej niż w ciągu 1h. Niestety do ustawienia opcji przedmuchu potrzeba Jaguarowskich zabawek.
Te światła, to nie wiem :-[ A w jakim stanie jest akumulator? Tak sobie myślę, że jak słaby, to dmuchawa go dobija i włącza się alarm, no ale pisałeś, że to tylko jedno mrugnięcie. A jak mrugnie , to nie otwierają się albo zamykają drzwi (w tym podwójne zamknięcie)?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline George

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • S-Type 4.2
Odp: Samoczynnie włączający się nadmuch kabiny i samoczynnie migające światła
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2016, 10:26:52 am »
Jeśli chodzi o nadmuch to włącza się w ciągu kilku minut od zamknięcia, czasem wystarczy że zatrzymam się pod sklepem i gdy wracam po paru minutach to akurat dmucha.
Akumulator wymieniłem na nowy 4 miesiące temu, zrobiłem regenerację alternatora włącznie z wymianą kabla który łączy alternator ze sterownikiem ładowania..
Parę dni temu po mrozach akumulator zjechał z napięciem do tego stopnia że auto nie odpaliło, wyświetliły się komunikaty o braku ABS i DSC, do tego blokada kolumny kierownicy i dyskoteka świateł. Akumulator podładowałem prostownikiem i samochód normalnie odpalił.
Miganie świateł kierunkowych jest co kilkanaście minut, zamki podczas tego nie reagują - jest tylko mrugnięcie żółtymi i nic więcej...

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Samoczynnie włączający się nadmuch kabiny i samoczynnie migające światła
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2016, 12:05:30 pm »
Po zgaszeniu auta, FEM rozpoczyna wyłaczanie poszczególnych modułów, w różnych odstępach czasu. U Ciebie wygląda to tak, jakby na jakimś etapie usypiania auta któryś moduł nie wyłaczał się i cały proces usypiania zaczyna się od nowa. Proponuję abyś zaczął od sprawdzenia czy któreś przekaźniki nie pozostają cały czas wysterowane.

Offline George

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • S-Type 4.2
Odp: Samoczynnie włączający się nadmuch kabiny i samoczynnie migające światła
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2016, 12:37:59 pm »

Dziękuję bardzo za tę informację - przeczytałem również wcześniejszy link i mam teraz jakiś punkt zaczepienia...
Napiszę jak sprawdzę usypiaanie się modułów.

Tak przy okazji czy ktoś zna speca od jaguarów w Rzeszowie lub okolicach?

Offline George

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • S-Type 4.2
Odp: Samoczynnie włączający się nadmuch kabiny i samoczynnie migające światła
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2017, 15:54:49 pm »
Po zgaszeniu auta, FEM rozpoczyna wyłaczanie poszczególnych modułów, w różnych odstępach czasu. U Ciebie wygląda to tak, jakby na jakimś etapie usypiania auta któryś moduł nie wyłaczał się i cały proces usypiania zaczyna się od nowa. Proponuję abyś zaczął od sprawdzenia czy któreś przekaźniki nie pozostają cały czas wysterowane.

Dzięki za pomoc ArturP :-) samochód po zastosowaniu Twojej instrukcji przestał migać i zdaje się że problem zniknął.
Testuję od trzech dni bo dopiero teraz udało się znaleźć czas by to usunąć
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2017, 15:59:36 pm wysłana przez George »