Autor Wątek: cieknie mi woda do wewnątrz  (Przeczytany 5459 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2016, 10:54:56 am »
Ma ktoś jakiś namiar na nieuszkodzone podszybie??? Muszę kupić i wymienić swoje, bo ewidentnie przyczyna zaciekania wody do środka jest ściekająca woda po przedniej szybie pod uszkodzonym podszybiem, która poprzez filtr kabinowego i następnie dmuchawę kapie na nogi pasażera.

Na allegro są tak samo uszkodzone jak moje lub nawet w gorszym stanie. A nawet jeden cwaniaczek całkiem odciął lub zeszlifował kątówką ten garb, który chroni przed przeciekaniem (oczywiście po to, aby nie rzucało się to w oczy na zdjęciach i ktoś może nie zwrócił na to uwagi).

Ludzie, to są jednak ch..je. Wystawiać za 200-300PLN coś co nie spełnia nijak swojej funkcji.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2016, 13:31:14 pm »
temat przerabiałem w mondeo - warto najpierw odrożnić odpływa z podszybia, a jak nie pomoże to wyciągnąć obudowe filtra, zerwać z niej gąbkę/uszczelkę i zmontować na klej do szyb - dopiero w mondziaku to pomogło

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 17, 2016, 11:39:51 am »
W jaki sposób jest zamocowane podszybie? To jest jakoś przyklejone do szyby? U mnie od strony pasażera trochę odstaje od szyby i chyba tam się dostaje woda. Czasem po myciu samochodu śmierdzi w środku taką mokrą szmata z nawiewów. Jakby woda do filtra się dostawała i potem to czuć.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2016, 12:22:05 pm »
jeśli pamięć mnie nie myli to jest "na wcisk"

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2016, 12:26:14 pm »
Nie jest jakoś klejona silikonem czy coś? Spróbowałbym może to zdjąć, wyczyścić i zamontować jeszcze raz, ale to dość mocno siedzi na miejscu. Nie chcę tego połamać bo pewnie ciężko kupić i kosztuje majątek

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2016, 12:58:58 pm »

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 17, 2016, 13:05:11 pm »
No to poprzedni właściciel musiał coś kombinować bo muszę użyć naprawdę dużo siły żeby w ogóle to trochę odgiąć aby dostać się do filtra. A na filmie wystarczyło lekko unieść i wszystko zeszło.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2016, 20:34:41 pm »
Lepiej nie ciągnij tego na siłę i jak masz możliwość to rób to w cieple. U mnie właśnie tak to było, że za nic nie dało się tego podciągnąć i w pewnym momencie pękło i mam teraz podszybie z odłamanym fragmentem.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 17, 2016, 21:24:24 pm »
Fakt, obecna temperatura nie sprzyja tego typu robocie.
Warto je podgrzać choćby suszarką w garażu przed działaniem.
Raz miałem wesołą przygodę w Corsie C, gdzie jakiś idiota zaprojektował miejsce na akumulator w połowie pod podszybiem. Wyciągnięcie go w zimie (co jest logiczne ze wtedy najczęściej padnie) kończyło się szukaniem nowego podszybia.

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 18, 2016, 08:05:47 am »
Garażu nie mam więc na razie zostawiam w spokoju. Na wiosnę będę filtry zmieniał to może wtedy się za to wezmę.