Autor Wątek: Jakość lakieru, lakierowania  (Przeczytany 1673 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Jakość lakieru, lakierowania
« dnia: Październik 20, 2016, 22:45:13 pm »
Spotkała mnie dziś dziwna rzecz. Byłem w Wawie w firmie zajmującej się odświeżaniem aut, czyli rewitalizacja lakieru, zabezpieczenia, renowacja wnętrza, itp. Z tego co się zorientowałem firma profesjonalna, nie jakaś szemrana działalność garażowa - referencje od porządnych firm, dealerów.

Rozmawiałem tam z właścicielem i przy okazji rozmowa zeszła na mojego XF (nie było to głównym celem wizyty). Otóż dowiedziałem się, że wg tego człowieka jakość lakieru i lakierowania w XF jest po prostu żenująca, zupełnie nieadekwatna do prestiżu marki. W szczególności wg niego polerowanie lakieru na masce w celu pozbycia się standardowych uszkodzeń od kamyków jest bezcelowe, ponieważ ze względu na specyfikę lakieru efekt będzie mizerny i w zasadzie albo sobie odpuścić albo polakierować całą maskę.

Ja w żaden sposób nie chcę podważać kompetencji człowieka (zresztą dlatego nie podaję nazwy firmy), ale zastanawia mnie, czy jest w tym jakaś część prawdy. Zatem czy spotkaliście się z opiniami, że jakość lakieru i lakierowania w XF jest mizerna?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Jakość lakieru, lakierowania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2016, 23:15:46 pm »
Taka sama jak w każdym nowym aucie. Na beemkach i merolach jest taka mora że łeb urywa
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.283
Odp: Jakość lakieru, lakierowania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2016, 23:21:18 pm »
Nie łam się. To po prostu lakiery wodne.

Na pocieszenie dodam, że niektóre auta luksusowe (Phaeton, Maybach) mają tak miękki lakier, że bardzo trudno zrobić korektę. Potrzeba dobrego towaru i bardzo dużo doświadczenia.

Ale i tak chłopina po prostu nie umie się do tego zabrać, stąd gadanie o marnym lakierze. Wszystko da się zrobić.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Jakość lakieru, lakierowania
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2016, 01:59:24 am »
Byłem świadkiem wielu wypolerowanych XF i nigdy nie słyszałem ze jakość lakieru jest żenująca...tzn zakładając fabryczna grubość (w zależności od rocznika) ok 90-120 mq można mocno go jeszcze obrabiac bez  obaw..

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Jakość lakieru, lakierowania
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2016, 09:09:24 am »
nie jest jakoś specjalnie dramatycznie ale też nie jest jakoś ekstra super total mega